شروع ثبت نام اصحاب رسانه برای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

ثبت نام اصحاب رسانه و اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر از فردا شروع می گردد.

شروع ثبت نام اصحاب رسانه برای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر

به گزارش ، اصحاب رسانه و اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران برای حضور در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر می توانند از 24 تا 30 آذرماه برای ثبت نام اقدام نمایند.

مقررات صدور کارت جشنواره به توضیح زیر است:

علاقمندان با مراجعه به سامانه جشنواره به آدرس fajrfilmfestival.com ثبت نام و مدارک لازم را بارگذاری نمایند.

این زمان غیرقابل تمدید است و به تقاضا هایی که بعد از تاریخ مقرر یا خارج از سامانه جشنواره ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

اگرسهمیه مازاد برای دبیرخانه جشنواره فراهم گردد، فراخوان مجدد منتشر می گردد تا امکان ثبت نام متقاضیانی که در مهلت مقرر نام نویسی ننموده اند، فراهم گردد.

شیوه نامه ثبت نام به توضیح زیر است:

1- متقاضیانی که در دوره گذشته مراحل ثبت نام را طی نموده اند برای این دوره، تنها احتیاج به بارگذاری معرفی نامه جدید و نمونه اثر (منتقدان) و ویرایش اطلاعات (در صورت لزوم) دارند.

2- برای خبرنگاران، معرفی نامه با امضای مدیرمسئول رسانه احتیاج است. معرفی نامه از رسانه هایی پذیرش می گردد که واجد شرایط زیر باشند:

الف- اسامی آنها در فهرست رسانه های دارای مجوز و در حال انتشار (قابل مشاهده در وبگاه معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی) موجود باشد.

ب- گستره توزیع کشوری

ج- ارتباط رسانه با رویداد های سینمای ایران

3- سهمیه رسانه ها با توجه به حجم تقاضا، متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد. بر این اساس به معرفی شدگان هر رسانه به ترتیب اولویت مندرج در نامه و سابقه حرفه ای، کارت خبرنگاری تعلق می گیرد و اصلاح بعدی اولویت ها پذیرفته نیست.

4- برای عکاسان متقاضی، معرفی نامه از رسانه معتبر (بر اساس رتبه بندی رسانه ها در معاونت مطبوعاتی شامل 10 خبرگزاری، 10 روزنامه، 10 پایگاه خبری، 5 سایت سینمایی و روزنامه های سینمایی) ضروری است.

5- صرفا شماره خودرویی که در کارت درج می گردد امکان استفاده از پارکینگ را دارد.

6- برای اعضای انجمن منتقدان ارائه سه نمونه یادداشت، گزارش یا نقد مرتبط با فیلم بخش های مختلف دوره قبل که در طول یک سال گذشته به نام متقاضی در یکی از رسانه ها منتشر شده باشد، ضروری است.

7- منتقدان متقاضی بر اساس لیست رسمی اعضای انجمن منتقدان و نویسندگان سینمای ایران آنالیز می شوند.

8- برای منتقدان و خبرنگاران سینمایی پیشکسوت، سهمیه محدود و جداگانه ای منظور می گردد اما ضروری است در فراخوان شرکت نمایند.

9- میزان حضور در سالن رسانه های دوره قبلی جشنواره فیلم فجر، یکی از ملاک های ارزیابی درخواست ها خواهد بود.

10- ثبت نام نمایندگان برنامه های رادیویی، تلویزیونی و اینترنتی جداگانه اطلاع رسانی خواهد شد.

در راستای سیاست شفاف سازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فهرست کامل متقاضیان کارت جشنواره و دلایل تایید یا تایید نشدن آنها منتشر خواهد شد.

امید است با همکاری اصحاب رسانه، شاهد برگزاری مناسب این رویداد هنری باشیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1398 شناسه مطلب: 3623

به "شروع ثبت نام اصحاب رسانه برای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع ثبت نام اصحاب رسانه برای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید