الکاظمی:فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود

به گزارش مهسان بلاگ، نخست وزیر عراق به مناسبت سالگرد آزادسازی موصل فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در عراق درباره جهاد در مبارزه با داعش را معین کننده و اصولی خواند و همچنین از الحشد الشعبی هم در کنار دیگر نیروهای مسلح عراق در این جهت قدردانی کرد.

الکاظمی:فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، مصطفی الکاظمی نخست وزیر و فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز آدینه به مناسبت روز آزادسازی موصل پایتخت خلافت خودخوانده داعش در عراق برای عراقی ها سخنرانی کرد.

بر اساس گزارش پایگاه خبری موازین نیوز، الکاظمی آزادسازی موصل و پیروزی بر داعش را صفحه سفید دیگری در تاریخ عراقی ها خواند که آن را با جانفشانی فرزندان و وحدت ملی خود در راه دفاع از تمامیت ارضی کشورشان پر کردند تا سایه شوم تروریسم را از سر عراق و همه دنیا بردارند.

نخست وزیر عراق گفت: ملت ها به پیروزی های خود بر سرسختان تاریخ که نمادی از وحشیگری، نژادپرستی و دشمنان بشریت بودند، افتخار می نمایند و این حق عراقی ها است که امروز به یاد برجسته ترین پیروزی خود افتخار نمایند، پیروزی بر کسانی که همه مصائب را جمع کردند و بر ساکنان کرانه های دو رود عظیم(دجله و فرات) خالی کردند.

نخست وزیر عراق رمز پیروزی موصل در را در وحدت همه طیف های مردم آن دانست و گفت این مردم همان گونه که تروریسم را ریشه کن کردند در بازسازی کشورشان و جنگ با فساد و مفسدان هم پیروز خواهند شد.

الکاظمی اضافه کرد: شجاعت نیروهای مسلح هم اعم از ارتش، پلیس و نیروهای مبارزه با تروریسم، الحشد الشعبی، پیشمرگه و دیگر گروه ها هم در مبارزه با تروریسم ستودنی است، همان گونه که موضع مرجعیت عالی دینی در عراق هم با سخنان مشخص نماینده و اصولی ایشان که برخاسته از افتخار به شرافت این سرزمین است ستودنی است موضعی که در طول همه دوران ها پشتوانه خیر و نیکی و قدرتی برای محبت همزیستی مسالمت آمیز بوده است.

نخست وزیر عراق همچنین از همه کشورهایی هم که به عراق در مبارزه با تروریسم یاری کردند قدرانی کرد و در خاتمه هم گفت: همه افتخار و عزت از آن شهدا، قربانیان این گروهک تروریستی و همه کسانی است که جسم و روان خود را در مقابله با وحشی گری تروریسم و ناکامی پروژه ویرانگر داعش فدا کردند.

نبرد موصل یا آزادسازی موصل عملیات مشترک نیروهای مسلح عراقی از جمله الحشد الشعبی بود که برای بازپس گیری موصل از سیطره داعش که این شهر را در ژوئن 2014 اشغال نموده بودند انجام شد. موصل مرکز استان نینوا و دومین شهر عظیم عراق است. این عملیات در 16 اکتبر 2016 شروع شد و نخست وزیر وقت عراق در 9 ژوئیه 2017 به صورت رسمی آزادی موصل را اعلام نمود.

.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55317

به "الکاظمی:فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الکاظمی:فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در مبارزه با داعش مشخص کننده و اصولی بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید