امروز پرونده حناچی به وزارت کشور ارسال می گردد

سخنگوی شورای شهر تهران از ارسال پرونده پیروز حناچی به وزارت کشور برای صدور حکم اطلاع داد.

امروز پرونده حناچی به وزارت کشور ارسال می گردد

به گزارش خبرنگاران، علی اعطا صبح امروز در حاشیه جلسه شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران در مورد انتخابات شهردار تهران گفت: بر اساس قانون امروز مدارک پیروز حناچی به عنوان گزینه شهرداری تهران به وزارت کشور ارسال می گردد.

وی با بیان اینکه طبق قانون وزارت کشور ده روز فرصت دارد تا حکم شهردار متنخب شورا را صادر کند، ادامه داد: البته در قانون پیش بینی شده است که اگر به هر دلیلی وزارت کشور ظرف مدت ده روز حکم شهردار منتخب شورا را صادر نکرد موضوع به هیات حل اختلاف ارسال گردد.

اعطا درباره انتخاب سرپرست نیز گفت: 4 تا 5 روز فرصت باقی مانده است و امیدواریم در این فاصله حکم شهردار تهران زده گردد؛ اما اگر لازم باشد سرپرست انتخاب می کنیم.

سخنگوی شورای شهر تهران ادامه داد: بر اساس قانون یکی از کارمندان شهرداری باید سرپرست گردد، اگر فرایند صدور حکم طولانی گردد باید به سراغ انتخاب سرپرست برویم که ترجیح ما این است که این اتفاق نیفتد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که روز گذشته اخباری مبنی بر رد صلاحیت کاندیداها مطرح شد، گفت: طبیعی است که این موضوعات مطرح گردد اما آنطور که در شبکه های اجتماعی مطرح شد، نبود.

اعطا در پاسخ به این سوال که آیا پیروز حناچی به عنوان شهردار تهران تأیید صلاحیت می گردد؟ اظهارکرد: مرجع دیگری باید حکم بزند و ما منتظر می مانیم تا فرایندها چک گردد و امیدواریم طی ده روز حکم شهردار جدید صادر گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "امروز پرونده حناچی به وزارت کشور ارسال می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امروز پرونده حناچی به وزارت کشور ارسال می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید