تغییر ساعت کاری ادارات واقعیت دارد؟

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در حاشیه برنامه افتتاح مرکز پایش صنعت برق در جمع خبرنگاران در مورد کاهش ساعت اداری گفت: یکی از عوارض شرایط کرونایی استقرار این تغییرات ساعتی است.

تغییر ساعت کاری ادارات واقعیت دارد؟

وی ادامه داد: در حال حاضر در این خصوص با وزیر کشور صحبت هایی شده است و این موضوع امروز مورد آنالیز قرار می گیرد و اگر احتیاج به تصمیم گیری در سطح کشور باشد تصمیم گیری نهایی اطلاع رسانی خواهد شد.

اردکانیان گفت: سال جاری هم شاهد افتتاح سه سد مخزنی، 4 تصفیه خانه، آبرسانی به 15 روستا با جمعیت 100 هزار نفر و چهار واحد نیروگاهی به ظرفیت فراوری 465 مگاوات بودیم.

وزیر نیرو با اشاره به شرایط سخت تحریم مالی اظهار کرد: هم اکنون با همت مضاعف اقدامات لازم در حال اجرا است.

به گفته این مقام مسئول بخشی از احتیاج برق کشور در فصل گرما احتیاج های لازم است مانند بخش فراوری و صنعت و باید افزایش یابد و این افزایش احتیاج برق علامت دلگرم کننده ای است و باید ظرفیت فراوری برق افزایش یابد تا جوابگوی این احتیاج ضروری باشیم.

وزیر نیرو جهت احداث و توسعه نیروگاه ها را متوقف ناپذیر دانست و گفت: تا زمانی که مصرف برق در کشور مصرف ناصحیحی داشته باشد نمی توان صرفا این احتیاج را با افزایش فراوری جبران کرد پس مصرف برق باید مصرف صحیح و رو به افزایشی باشد.

این مقام مسئول اضافه کرد: بر اساس گزارش ها در بخش خانگی 22 هزار مگاوات مصرف برق مربوط به مصرف دستگاه های سرمایشی است که از آمار های نرمال جهانی عدد بالاتری هست که به فرسودگی، غیر استاندار بودن دستگاه ها و عادات غلط مصرف مربوط می گردد.

وزیر نیرو در ادامه به افتتاح مرکز پایش صنعت برق هم اشاره نمود و گفت: افتتاح این مرکز گام مهمی در مدیریت مصرف است.

او گفت: مرکز پایش هوشمند شبکه انتقال برق کشور که برای نخستین بار امروز محقق شد، یاری خواهد نمود همه شبکه در معرض دید قرار گرفته و همه عملکرد های آن شفاف گردد.

اردکانیان ادامه داد: سال جاری گرمای تابستان زودتر به ما رسیده و تداوم خواهد داشت بنابراین ضرورت دارد با همکاری مردم و رعایت دقیق مصرف بتوان آن را بدون خاموشی پشت سر گذاشت.

منبع: خبرنگاران

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 53404

به "تغییر ساعت کاری ادارات واقعیت دارد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تغییر ساعت کاری ادارات واقعیت دارد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید