حمله راست گرایان افراطی آلمان به نمایندگان رسانه ها در کمنیتس

به گزارش مهسان بلاگ، در جریان تظاهرات شهر کمنیتس آلمان تعداد زیادی از خبرنگاران رسانه ها از سوی گروه های نئونازی مورد حمله قرار گرفتند و دوربین های فیلمبرداری و تجهیزات آنان دچار آسیب شد.

حمله راست گرایان افراطی آلمان به نمایندگان رسانه ها در کمنیتس

به گزارش مهسان بلاگ، در حاشیه تظاهرات اخیر در شهر کمنیتس آلمان علیه نیروهای دست راستی افراطی و نئونازی ها در این شهر، به تعداد زیادی از مهسان بلاگ رسانه های عمومی در آلمان حمله شد.

در این حملات که به گفته شاهدان عینی علاوه بر نئونازی ها، طرفداران حزب راستگرای پوپولیست آلترناتیو برای آلمان نیز در آن شرکت داشتند، دوربین های فیلمبرداری و ابزار صدابرداری مهسان بلاگ شکسته شد. این موضوع باعث اعتراض روسای هیأت تحریریه بسیاری از رسانه های آلمان گردیده است.

پلیس کمنیتس از مهسان بلاگی که با موانعی در کار خود روبه رو گردیده اند، خواسته است که به شعبات پلیس مراجعه نمایند و با پر کردن فرم ویژه، نوع حمله به خود را به اطلاع نیروهای امنیتی برسانند. سندیکای روزنامه نگاران آلمان از اعضای خود خواسته است شکایت نامه های خود در این باره را ارائه دهند.

گئورگ رستل، رئیس هیأت تحریریه برنامه انتقادی سیاسی اجتماعی مونیتور در شبکه اول تلویزیون آلمان از حمله یک گروه افراط گرایان راست به گروه فیلمبرداری این برنامه گزارش داده است.

رستل با انتشار توئیتی نوشته است که اعضای گروه فیلمبرداری توانستند در لحظه آخر خود را از دست نئونازی ها نجات دهند و به محل امن برسانند. او در توئیت خود نوشته است: من تا به حال چنین حمله ای مانند حملات شهر کمنیتس به نمایندگان رسانه ها تجربه نکرده بودم.

فیلمبرداران شبکه تلویزیونی مرکز آلمان نیز از حملات مشابهی به این گروه خبر دادند. در گزارش مستند خبرنگار این شبکه تلویزیونی آمده است طرفداران حزب آلترناتیو برای آلمان مانع از ادامه کار او گردیده اند.

او در توئیتی نوشته است که شدت حمله اعضای این گروه راست گرا به حدی بوده که نیروهای پلیس باید دخالت می کردند و او را به محل امن می رساندند.

گروه دیگر فیلمبرداری این شبکه تلویزیونی که در حال تهیه برنامه در خانه ای شخصی بودند مورد حمله گروه های نئونازی قرار گرفتند و زخمی شدند.

آندره برتولد، خبرنگار شبکه در توئیتی نوشته است که مهسان بلاگ این شبکه تلویزیونی اول از صاحبخانه می پرسند که اجازه فیلمبرداری از روی بالکن خانه او را دارند یا نه و سپس با موافقت صاحبخانه وارد خانه می شوند و در حال تهیه فیلم مردی وارد خانه می گردد و به این دو خبرنگار حمله می نماید.

به گزارش خبرنگار پورتال اینترنتی بوتس فید در آلمان، دوربین فیلمبرداری پاسکال مولر، خبرنگار زن این سایت را تظاهرنمایندگان خشمگین حزب آلترناتیو برای آلمان از دست او می گیرند و می شنمایند.

گزارش مشابهی نیز از حمله به مهسان بلاگ شبکه تلویزیونی اشترن و راشا تودی منتشر گردیده است.

سندیکای ژورنالیست های آلمان با انتشار توئیتی از همه اعضای خود و همچنین مهسان بلاگ رسانه ها خواسته است با تسلیم شکایت نامه به پلیس رسالت خود را در دفاع از آزادی رسانه ها انجام دهند. در توئیت سندیکای مهسان بلاگ آمده است: برای ما حمله به انسان هایی که در حال اجرا کار خود هستند، حمله به آزادی بیان و آزادی رسانه هاست.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 3 آذر 1397 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 992

به "حمله راست گرایان افراطی آلمان به نمایندگان رسانه ها در کمنیتس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله راست گرایان افراطی آلمان به نمایندگان رسانه ها در کمنیتس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید