خاوری از کانادا خارج شد، احتمال فرار به کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران: رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی گفت: به گفته پلیس کانادا، خاوری از کشور کانادا خارج شده و احتمالا به کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب فرار نموده است.

خاوری از کانادا خارج شد، احتمال فرار به کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب

برای دریافت خدمات ویزای کانادا با مجربترین کارشناسان کشور همراه باشید.

سرهنگ مسعود رضوانی در گفت وگو با خبرنگار انتظامی مهسان بلاگ، با اشاره به آخرین وضعیت پرونده محمود خاوری گفت: پلیس کانادا در ابتدای پیگیری این پرونده اعلام داشته که خاوری به احتمال زیاد وارد کشور کانادا شده ولی از محل دقیق آن اطلاعی نداریم که پلیس ایران اطلاعات دقیق محل وی و حتی آدرس منزل خاوری را در اختیار پلیس کانادا قرار داد.

رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی ادامه داد: در آخرین پیگیری های ما از پلیس کانادا این کشور اظهار داشت که احتمالا خاوری از کانادا خارج شده و به کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب گریخته است.

وی با بیان اینکه پلیس ایران خروج خاوری از کانادا را تأیید نمی کند تأکید کرد: خروج خاوری از کشور کانادا آخرین اطلاعاتی است که پلیس کانادا از این فرد در اختیار ما قرار داده است.

رضوانی با تأکید بر اینکه ما کماکان به دنبال دستگیری خاوری هستیم، اضافه کرد: آنچه که مورد نظر ما است این مطلب است که تمام مجرمان فضای بین الملل را برای خود ناامن احساس نمایند و در این فضا فعالیت های مجرمانه خود را از سر نگیرند.

رئیس پلیس بین الملل نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود در واکنش به بعضی اظهارنظرها مبنی بر اینکه تا زمانی که حکم قضایی برای مجرمی صادر نشده باشد، اینترپل قادر به پیگیری آن نیست گفت: در خصوص خاوری اعلان قرمز صادر شده و تمام کشورها با توجه به صدور این اعلان، موظف به شناسایی، دستگیری و استرداد وی هستند.

وی ادامه داد: البته ممکن است خاوری با عناوین جعلی و با استفاده از چهره مبدل به کشورهای دیگر وارد شده باشد ولی تردد مجرمان در هر کشوری نشانه ای از ضعف پلیس آن کشور است.

رضوانی در خاتمه اعلام کرد: با توجه به گزارش کشور کانادا مبنی بر خروج خاوری از آن کشور، ما مشخصات وی را در اختیار کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب قرار داده ایم تا نسبت به شناسایی، دستگیری و استرداد آن همکاری های لازم را داشته باشند.

منبع: تسنیم
انتشار: 7 شهریور 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 13339

به "خاوری از کانادا خارج شد، احتمال فرار به کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خاوری از کانادا خارج شد، احتمال فرار به کشورهای آمریکای جنوبی و حوزه کاراییب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید