خبرنگاران خانه نشینی سالمندان در بحران کرونا، مراکز اخذ رای آمریکا را جوان تر می نماید

به گزارش مهسان بلاگ، تهران - خبرنگاران - مقام های انتخاباتی آمریکا پس از پشت سر گذاشتن مشکل جایگزین کردن متصدیان سالمند در مراکز اخذ رای که در معرض خطر بالای ابتلا به کرونا هستند، حال با چالش دیگری روبه رو هستند، داوطلبان ناآزموده جوانتری که وظیفه پیروی از پروتکل های سخت بهداشتی در محیطی کاملا حزبی را برعهده دارند.

خبرنگاران خانه نشینی سالمندان در بحران کرونا، مراکز اخذ رای آمریکا را جوان تر می نماید

جهت دریافت خدمات پتینه سقف منزل با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش روز یکشنبه مهسان بلاگ، آنالیز خبرگزاری رویترز از حوزه های انتخاباتی در ایالت های فلوریدا، جورجیا، میشیگان، کارولینای شمالی، اوهایو، پنسیلوانیا و ویسکانسین، این مساله را نمایان کرد که کوشش سراسری برای استخدام صدها هزار داوطلب جوان تر که تجهیزات را نصب و رای دهندگان را چک می نمایند، بدان معناست که بیشتر حوزه های انتخاباتی در روز انتخابات 2020 کمبود نیرو نخواهند داشت.

آمار ارائه شده از سوی کمیسیون یاری انتخاباتی آمریکا، مقام های انتخاباتی ایالتی و کمپین های خصوصی استخدام نیرو حاکی است که در تقریبا همه ایالت های یاد شده، تعداد نیروهای بیشتری در مقایسه با انتخابات ریاست جمهوری 2016 استخدام شده اند.

نیروهای جدید صندوق های اخذ رای علاوه بر اطلاع از وظایف معمول انتخاباتی، باید در زمینه های دیگری چون شیوه کاهش شدت رویارویی و برخوردهای سیاسی و نحوه مدیریت رای دهندگانی که پروتکل های بهداشتی کووید-19 را رعایت نمی نمایند، آموزش ببینند.

در سالی که آمریکا با برخورد شبه نظامیان مسلح با معترضان روبرو بوده است، بعضی مدافعان حق رای گیری نگرانند که گروه های مسلح در مقابل مراکز اخذ رای حاضر شوند.

این افراد همچنین از اقدامات تحریک آمیز غیرمعمول جمهوریخواهان نگرانند که درصدد هستند هزاران ناظر انتخاباتی را به کار گمارند تا در حمایت از شکایت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تقلب گسترده انتخاباتی، به مدرک و سندی دست یابند.

طبق نظرسنجی خبرگزاری رویترز و موسسه ایپسوس، درحالی که بیش از 20 میلیون آمریکایی آرا خود را به صندوق ها انداخته و شمار بیشتری نیز قصد دارند تا قبل از روز انتخابات به تاریخ 3 نوامبر (13 آبان) حضوری یا به وسیله پستی در انتخابات شرکت نمایند، تقریبا یک سوم از حدود نیمی از رای دهندگان در ایالت های مهم تصمیم دارند در روز انتخابات شخصا در رای گیری شرکت نمایند.

آرون اوکرمن مدیر اجرایی انجمن مقام های انتخاباتی اوهایو گفت: حجم و وسعت موضوعاتی که نیروهای اخذ رای باید در انتخابات امسال با آن روبه رو شوند، بی سابقه است.

موفقیت این افراد در مدیریت شرایط می تواند به منزله تفاوت انتخاب بین ترامپ و جو بایدن رقیب دموکرات وی باشد یا آشفتگی که پیشتر در امسال در جریان انتخابات مقدماتی به وجود آمد وقتی هزاران نفر از نیروهای مسن اخذ رای به دلیل نگرانی از شیوع کرونا دست از کار کشیدند.

در ایالت ویسکانسین، کاهش حضور مردمی در مراکز اخذ رای به دلیل نبود متصدیان این مراکز روی داد که در نتیجه سلامت رای دهندگان را به دلیل ایستادن طولانی مدت در صف انتظار رای دادن، به خطر انداخت.

با پدیدار شدن مسائل، مقام های انتخاباتی و فعالان کوشش دارند تا داوطلبانی را به عنوان متصدی اخذ رای به کار گمارند.

این نیروهای جدید، بسیار جوانتر از حد معمول هستند. طبق اعلام کمیسیون یاری انتخاباتی آمریکا، از بیش از 920 هزار نیرویی که در انتخابات سال 2016 در سراسر کشور استخدام شدند، بیش از 56 درصدشان بیش از 60 سال سن داشتند.

اما براساس اعلام رابرت براندون یکی از موسسان این کمیسیون، تقریبا 90 درصد از بیش از 650 هزار نیرویی که در سال جدید به مقام های محلی ارجاع داده شده اند، کمتر از 65 سال سن دارند.

بیش از 31 هزار دانش آموز و دانشجو که بیش از نیمی از آنها محصلان دبیرستانی هستند، برای انتخابات امسال استخدام شده اند.

در همین حال، مقام های انتخاباتی می گویند علاقمندی گسترده به کار در مراکز اخذ رای، تشویق نماینده و چالش برانگیز است.

جاکوب ماژور 17 ساله یکی از چهره های جدیدی است که قرار است در یکی از مراکز اخذ رای مشغول به کار گردد.

وی گفت که محتمل است بسیاری از نیروهای تازه استخدام شده در دقیقه 90 انصراف دهند، زیرا جوان ها کنترل کمتری بر زندگی خود دارند.

وی که هنوز به سن رای دادن نرسیده است، گفت که هیچ چیز مانع از حضور وی در روز انتخابات نخواهد شد.

جاناتان زونیگا معاون مدیر کمیسیون انتخابات میلواکی، شهری که تصمیم به کاهش تعداد مراکز اخذ رای از 180 به 5 مرکز در انتخابات مقدماتی باعث بی نظمی و آشفتگی شد، گفت که قرار است تعداد مراکز دایر اخذ رای در روز 3 نوامبر به دستکم 173 مرکز برسد.

وی توضیح داد که حدود 2 هزار و 600 متصدی جدید اخذ رای برای آموزش ثبت نام نموده و یک هزار نیروی حرفه ای دیگر نیز قرار است به کار بازگردند که نتیجه آن افزایش قابل توجهی بر 2 هزار و 653 متصدی ای است که در سال 2016 در این شهر مشغول به کار بودند.

با این همه، وی تاکید نمود که با توجه به افزایش شیوع کرونا در ویسکانسین، وی میخواهد 200 نیروی آماده به کار را استخدام کند تا در صورت انصراف دیگران در روز انتخابات، به کار گماشته شوند.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 64522

به "خبرنگاران خانه نشینی سالمندان در بحران کرونا، مراکز اخذ رای آمریکا را جوان تر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران خانه نشینی سالمندان در بحران کرونا، مراکز اخذ رای آمریکا را جوان تر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید