دردسرهای مضاعف کرونا برای سیاهان آمریکا ، می میریم؛ با یا بدون ماسک

به گزارش مهسان بلاگ، سیاهپوستان آمریکا این روزها با یک بحران عظیم تر از کرونا دست و پنجه نرم می نمایند و آن، بی اعتمادی مطلق جامعه به یک سیاهپوست با ماسکی بر چهره است.

دردسرهای مضاعف کرونا برای سیاهان آمریکا ، می میریم؛ با یا بدون ماسک

به گزارش خبرنگاران به نقل از بوستن گلوب، مرکز پایش و پیشگیری بیماری ها در آمریکا با چرخش 180 درجه ای از توصیه های پیشین خود استفاده از ماسک را برای همه (افراد سالم و بیمار) اجباری و به مردم توصیه کرد اگر به ماسک پزشکی دسترسی ندارند، از هر گونه لباس و پارچه برای دریافت جلوی دهان و بینی خود استفاده نمایند.

حالا این توصیه اجباری ممکن است به بهای از دست رفتن جان شهروندان سیاهپوست آمریکایی تمام گردد. در شرایط عادی ورود یک سیاهپوست به فروشگاه با ماسک بر چهره فقط یک معنی دارد: سارق آمده است! با توجه به در دسترس بودن اسلحه برای همه شهروندان، نخستین واکنش به ورود یک سیاهپوست با ماسک به فروشگاه می تواند شلیک به فرد مظنون و کشته شدن او باشد.

شلیک به سیاهان و کشتن آنها در آمریکا به هر دلیل ممکن است رخ دهد؛ کودکی با یک اسلحه اسباب بازی در دست، دختری جوان که در خانه خود خوابیده است و مردی هنگام خریدن تفنگ آبپاش. حالا تصور کنید یک شهروند سیاهپوست در زمانه شیوع کرونا ماسک بزند و وارد یک فروشگاه گردد؛ پیامد این کار بی تردید شلیک و مرگ است.

از سوی دیگر، اگر سیاهان بخواهند برای حفظ جان خود ماسک نزند و به خیابان برود. آنچه در پیش است، انبوه موقعیت های ابتلا به ویروس کرونا خواهد بود. درگیر شدن با ویروس همان و احتمال مردن به دلیل ابتلا به بیماری کووید-19 همان. الان وقت آن است سیاهان تصمیم بگیرند می خواهند با ماسک بر چهره کشته شوند یا بدون ماسک.

تازه ترین آمارها از مبتلایان به کرونا در آمریکا نشان می دهد بیشترین موارد مربوط به رنگین پوستان، افراد فقیر، بی خانمان ها و ناتوانان جسمی و حرکتی است. کارشناسان پیش تر هم این آمار را پیش بینی نموده بودند و مهم ترین دلیل ناتوانی اقتصادی در دسترسی به دارو و درمان و امکانات پزشکی و بهداشتی است.

هر چند سیاهان به تمام توصیه های بهداشتی اعتماد و به کارکرد ماسک محافظ در پیشگیری از ابتلا به کرونا اطمینان دارند اما آنجه آنها را از زدن ماسک می ترساند، رویکرد تاریخی جامعه آمریکا به سیاهان است. شاید بهتر بود آنها که درباره لزوم استفاده از ماسک تصمیم می گیرند، به تاریخجه رفتار مردم با یک شهروند سیاهپوست با ماسک بر چهره هم توجه می کردند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 43574

به "دردسرهای مضاعف کرونا برای سیاهان آمریکا ، می میریم؛ با یا بدون ماسک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دردسرهای مضاعف کرونا برای سیاهان آمریکا ، می میریم؛ با یا بدون ماسک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید