دزدی که به کاهدان زد، دزد میخواست ضرر اقتصادی اش را جبران کند

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در تشریح این خبر اظهار کرد: در اواخر سال 96 فردی به نام حامد تحت عنوان وکیل دادگستری اقدام به کلاهبرداری از افراد می نماید، وی با جلب اعتماد افراد مبالغ هنگفتی از شهروندان به منظور انجام امور مهاجرتی و دریافت ویزای کانادا و دریافت وام گرفته و متواری می شود .

دزدی که به کاهدان زد، دزد میخواست ضرر اقتصادی اش را جبران کند

با توجه به اینکه متهم به بهانه انجام امور اداری اسناد و مدارک اقتصادی و هویتی مالباختگان را نیز دریافت نموده و در مواردی اقدام به خرید به وسیله چکهای مالباختگان نموده بسیاری از مالباختگان از جمله خانم جوانی به نام مینا در صدد برمی آیند به شکلی اسناد و مدارک و چکهای خود را از حامد بازپس بگیرند . در این بین مینا پیروز می شود با متهم ارتباط برقرار نموده و با تعقیب متهم محل سکونت وی را شناسایی و از کلیدهای وی یک کپی برای خود تهیه نماید .

مینا به جای اطلاع رسانی به پلیس در مورد محل اختفاء متهم شخصا وارد عمل شده و کیف اسناد و مدارک مالباختگان را از منزل فرد کلاهبردار سرقت می کند که همین امر موجب وحشت متهم شده و وی به تصور اینکه پلیس وارد منزلش شده سریعا نسبت به تخلیه منزل اقدام و در اسفند 97 از کشور خارج می شود.

مینا پس از آگاهی از فرار حامد به کشور ترکیه با هویت ساختگی با سایر شکات تماس گرفته و به آنان پیشنهاد می دهد در ازای پرداخت پول مدارک و اسنادشان را به آنها برگرداند تا به این طریق هم اسناد را به آنان بازگرداند و هم ضرر اقتصادی خود را جبران نماید .

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور در ادامه اضافه کرد: با تماس شکات با پلیس آگاهی تهران بزرگ و گزارش زمان و مکان قرار دیدار مینا و مالباختگان کارآگاهان اداره چهاردهم در محل مورد نظر حاضر و اقدام به دستگیری مینا می کنند . متهم پس از حضور در پلیس آگاهی اظهار می دارد با حامد برای انجام امور مهاجرتی آشنا شدم و او همواره در قرارهای کاری با ظاهری بسیار آراسته و آرام مربوط به کانون وکلای دادگستری حاضر می شد و طوری وانمود می کرد که صاحب چندین شرکت و کارخانه است و به راحتی می تواند امور مربوط به ویزا و مهاجرت مرا به انتها برساند .

اما با گذشت زمان متوجه فریبکاری او شدم و تصمیم گرفتم برای بازپس گیری مدارکم اقدام کنم و پس از مدتی با تعقیب او پیروز به شناسایی محل سکونت او شده و با کلیدی که از روی کلید منزل تهیه نموده بودم کیف مدارک را سرقت کردم که همین امر موجب وحشت حامد و فرار او به خارج از کشور شد و اینجا بودکه برای جبران ضرر اقتصادی خود فکر فروش اسناد و مدارک به شکات به ذهنم رسید که در قرار دیدار با مالباختگان توسط پلیس دستگیر شدم.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ در انتها گفت : تا به امروز 4نفر از حامد و مینا به اتهام کلاهبرداری شکایت نموده و مبلغ کلاهبرداری شده توسط وی بالغ بر 15 میلیارد تومان می باشد. علاوه بر اسنادی که مینا در قرار دیدار به همراه خود آورده بود یک کیف دیگر حاوی اسناد و مدارک نیز از منزل وی کشف شد و متهمه به دستور بازپرس شعبه 15دادسرای ناحیه 12تهران به اتهام معاونت در کلاهبرداری روانه زندان شد .

سرهنگ کارآگاه تقی پور به شهروندان توصیه نمود: هرگز در پرونده های قضایی خصوصا اقتصادی مستقلا ورود نکنند زیرا این امر نه تنها کمکی به حل پرونده نمی کند که با کوچکترین اشتباه زمینه هوشیاری و فرار فرد کلاهبردار را فراهم می کند و تنها بر پیچیدگی شرایط اضافه کرده می شود.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 29836

به "دزدی که به کاهدان زد، دزد میخواست ضرر اقتصادی اش را جبران کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دزدی که به کاهدان زد، دزد میخواست ضرر اقتصادی اش را جبران کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید