روسای دانشگاه های سطح یک با وزیر خارجه دیدار کردند

به گزارش خبرنگاران به نقل از دانشگاه تهران، روسای دانشگاه های تهران، علامه طباطبایی، شهیدبهشتی، تربیت مدرس، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و شیراز امروز سه شنبه 23 مردادماه با وزیر امور خارجه دیدار و درباره مسائل بین المللی دانشگاه ها در شرایط کنونی کشور مصاحبه کردند.

روسای دانشگاه های سطح یک با وزیر خارجه دیدار کردند

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در این دیدار ضمن قدردانی از توجه وزیر امور خارجه به مسائل دانشگاه و همکاری های اجرا شده در این حوزه با اشاره به فعالیت ها و اقدامات انجام گردیده توسط دانشگاه های سطح یک برای حل مسائل ملی بر اهمیت برگزاری جلسات و نشست های تخصصی تاکید نمود.

وی با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی در حوزه های مختلف از قبیل اقتصاد، سیاست و علوم اجتماعی که در چندین نوبت با حضور صاحب نظران و استادان این دانشگاه ها انجام گردیده، گفت: نتایج به دست آمده از این جلسات که حاصل ساعت ها مصاحبه و تحلیل تخصصی بوده، همراه با راه چاره های ممکن برای حل مشکلات در اختیار مسئولان و مقامات مربوطه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه تهران گسترش فعالیت های بین المللی و برقراری ارتباط با دانشگاه های مهم اروپایی و آمریکایی در پسابرجام را از دستاوردهای فعالیت های تیم دیپلماسی وزارت امور خارجه مطرح نمود و اضافه کرد: در پسابرجام ما شاهد گسترش ارتباطات بین المللی دانشگاه ها بودیم که برگزاری جلسات و نشست های مشترک با دانشگاه های مهم اروپایی و آمریکایی از جمله این ارتباطات است.

نیلی احمدآبادی با تاکید بر ضرورت گسترش تبادلات علمی و بین المللی گفت: گسترش دیپلماسی علمی به عنوان راهکاری مهم و تاثیرگذار برای کمک به حل مشکلات کشور در عرصه بین الملل از طریق همین تبادلات علمی صورت می گیرد.

وی آمادگی دانشگاه های سطح یک کشور را برای مشارکت در کارگاه های تخصصی به منظور حل مشکلات جامعه گفت.

روسای دانشگاه های سطح یک حاضر در جلسه نیز دیدگاه های خود را در خصوص مسائل مهم دانشگاهی در حوزه بین الملل بیان داشتند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه نیز ضمن استقبال از دیدگاه های روسای دانشگاه های سطح یک کشور تاکید نمود که این دیدگاه ها آنالیز و وزارت متبوع در حل مسائل و مشکلات مطرح گردیده در این جلسه همکاری لازم را به عمل خواهد آورد.

وی پیشنهاد کرد که کمیته ای برای پیگیری مسائل دانشگاه ها در حوزه بین الملل تشکیل گردد.

منبع: mehrnews.com
انتشار: بروزرسانی: 14 شهریور 1397 شناسه مطلب: 353

به "روسای دانشگاه های سطح یک با وزیر خارجه دیدار کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسای دانشگاه های سطح یک با وزیر خارجه دیدار کردند"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید