سفر از سنگاپور تا آلپ؛ چگونه شهروند انگلیسی 11 تن را به کرونا مبتلا کرد؟

به گزارش مهسان بلاگ، یک شهروند انگلیسی بدون اینکه به چین منشاء شیوع ویروس کرونا سفر نموده باشد در جریان سفری از سنگاپور تا ارتفاعات آلپ در فرانسه، دست کم 11 تن را به این ویروس کشنده مبتلا نموده است.

سفر از سنگاپور تا آلپ؛ چگونه شهروند انگلیسی 11 تن را به کرونا مبتلا کرد؟

از سفر با تور مسافرتی پاتایا قیمت لذت ببرید و سواحل شگفت انگیز تایلند و مراکز خرید بسیار ارزان پاتایا را از دست ندهید.

به گزارش مهسان بلاگ به نقل از ایرنا، خبرگزاری فرانسه نوشت، این شهروند انگلیسی که نامش فاش نشده است، هنگام شرکت در کنفرانسی در سنگاپور به کرونا آلوده می گردد و پیش از بازگشت به انگلیس و تشخیص ابتلایش به این ویروس، برای گذراندن تعطیلات به ارتفاعات آلپ فرانسه می رود و کرونا را به تعدادی از هموطنانش منتقل می نماید.

در میان کسانی که به این ویروس مبتلا شده اند، پنج تن در فرانسه، پنج تن در انگلیس و یک تن نیز در جزیره مایورکا اسپانیا در بیمارستان بستری شده اند. این اتفاق نشان می دهد که چگونه و چقدر سریع این ویروس می تواند به همه مناطق گوناگون جهان منتقل گردد.

این شهروند انگلیسی از 20 تا 22 ژانویه (سی دی ماه تا دوم بهمن ) در یک کنفرانس تجاری در سنگاپور شرکت کرد در حالی که بیش از 100 نفر دیگر از جمله یک تبعه چین از استان هوبئی مرکز شیوع این ویروس که تا به امروز حدود یک هزار نفر را کشته است، در این کنفرانس شرکت داشتند.

او پس از آن به فرانسه رفت و از 24 تا 28 ژانویه (چهارم تا هشتم بهمن ماه) را در تفرجگاهی در ارتفاعات آلپ ویژه ورزش اسکی با تعدادی از هموطنان خود در یک کلبه به سر برد. آثار تب بعداز بازگشت این مرد به جنوب انگلستان آشکار شد و به همین دلیل به یک مرکز پزشکی در شهر برایتون در جنوب شرقی انگلیس رفت و در آنجا تشخیص ابتلا به کرونا داده شد.

در ششم فوریه (17 بهمن ماه) این شهروند انگلیسی به بخش بیماری های عفونی در بیمارستان سنت توماس لندن منتقل شد. مقام های بهداشتی انگلیس همچنین ابتلای پنج انگلیسی دیگر را تائید کردند که با او در یک کلبه در پیست اسکی ارتفاعات آلپ بودند.

  • بسته شدن مرکز پزشکی آلوده شده در انگلیس

مرکز پزشکی برایتون دوشنبه 21 بهمن ماه اعلام نموده که به طور موقت درهای خود را برای حفظ سلامت و امنیت شهروندان بسته است. شبکه های تلویزیونی بی بی سی و اسکای نیوز نیز گزارش دادند که یک کارمند این مرکز پزشکی نیز به کرونا مبتلا شده، اگرچه این موضوع به طور رسمی تائید نشده است.

اگنس بوزین، وزیر بهداشت فرانسه در هشتم فوریه (19 بهمن ) گفت، تائید شده است که پنج شهروند انگلیسی از جمله یک کودک به دلیل تماس با هموطن خود به کرونا آلوده شده اند. 6 انگلیسی دیگر نیز که در کلبه اقامت داشتند برای معاینه و کنترل به بیمارستان منتقل شده اند. به گفته وزیر بهداشت فرانسه، در آنها علائم جدی ابتلای به کرونا وجود ندارد و جان آنها در معرض تهدید نیست.

صاحبان کلبه های تفرجگاه درخواست نموده اند که از اغراق تهدید شیوع کرونا در فرانسه جلوگیری گردد تا خانواده های فرانسوی برای گذراندن تعطیلات زمستانی به ارتفاعات آلپ بیایند.

سه مدرسه که در آنها یک دانش آموز 9 ساله انگلیسی مبتلای به کرونا درس می خواند، تعطیل شده است؛ اما معاینه 100 دانش آموز نشان داد که هیچکدام به این ویروس آلوده نشده اند. کوشش ها برای شناسایی و کنترل مسافرانی که با این مرد از ژنو - نزدیکترین فرودگاه بزرگ به تفرجگاه - به انگلیس بازگشته اند، انجام شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 31159

به "سفر از سنگاپور تا آلپ؛ چگونه شهروند انگلیسی 11 تن را به کرونا مبتلا کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر از سنگاپور تا آلپ؛ چگونه شهروند انگلیسی 11 تن را به کرونا مبتلا کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید