سمیر جعجع استعفای وزیران حزب خود از کابینه لبنان را گفت

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس حزب القوات اللبنانیه بامداد یکشنبه با بیان اینکه دولت فعلی لبنان قادر به برداشتن گام های لازم جهت بهبود وضع اقتصادی موجود نیست خواستار استعفای وزیران این حزب از کابینه شد.

سمیر جعجع استعفای وزیران حزب خود از کابینه لبنان را گفت

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، سمیر جعجع، رئیس حزب القوات اللبنانیه بامداد شنبه با بیان این ادعا که دولت فعلی لبنان قادر به برداشتن گام های لازم جهت بهبود وضع اقتصادی موجود نیست خواستار استعفای وزیران این حزب از کابینه شد.

جعجع در یک کنفرانس خبری بامداد یکشنبه چالش های پیش روی لبنان را بی سابقه توصیف کرد و گفت: شاهد قصد جدی از سوی مقام های لبنان برای حل بحران ها نبوده ایم. هیچ اعتمادی به دولت برای اجرای اصلاحات نداریم.

غسان حاصبانی، معاون نخست وزیر لبنان، ریشا قومیجیان، وزیر امور اجتماعی، کمیل ابو سلیمان، وزیر کار و می شدیاق، وزیر مشاور در امور توسعه اداری چهار عضو حزب القوات اللبنانیه در کابینه نخست وزیر سعد الحریری هستند که طبق بیانیه سمیر جعجع از سمت های خود استعفا خواهند کرد.

همزمان با این تحولات، ولید جنبلاط، رهبر حزب سوسیالیست ترقی خواه گزارش ها درباره درخواست از وزیران این حزب برای استعفا از دولت لبنان را تکذیب کرد.

لبنان روز شنبه برای سومین روز متوالی صحنه اعتراضات به وضعیت اقتصادی و معیشتی و همچنین اعتراض به وضع اقتصادیات بر بخشی از خدمات دولتی از جمله اینترنت بود.

سعد الحریری روز جمعه در واکنش به اعتراض ها و درخواست برخی از احزاب سیاسی لبنان از او برای کناره گیری از قدرت، به احزاب شریک در کابینه دولت خود 72 ساعت مهلت داد برای برون رفت از بحران اخیر راه حل ارائه دهند.

تظاهرات ها، عصر پنجشنبه از بیروت آغاز شد و سپس به شهرهای دیگر لبنان سرایت کرد و تا شنبه ادامه داشته است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 23039

به "سمیر جعجع استعفای وزیران حزب خود از کابینه لبنان را گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سمیر جعجع استعفای وزیران حزب خود از کابینه لبنان را گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید