شکست تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا، سنگین ترین باخت پنج بازی

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی والیبال ایران که در نخستین دیدار از هفته دوم پیروز شده بود آرژانتین را با شکست بدرقه کند از ساعت 01:40 دقیقه بامداد امروز یکشنبه به مصاف تیم ملی ایتالیا رفت و در سه ست مغلوب حریف شد.

شکست تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا، سنگین ترین باخت پنج بازی

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

تیم کشورمان در هفته اول این مسابقات برابر تیم های فرانسه و ژاپن شکست خورده بود و برابر استرالیا به فزونی رسیده بود. شکست برابر ایتالیا سنگین ترین باخت ایران در پنج دیدار لیگ ملت های والیبال بود.

تیم ملی والیبال ایران در پنجمین دیدار خود در سه ست و با نتایج زیر به ایتالیا باخت:

23 بر 25 - 18 بر 25 و 20 بر 25

ست اول؛ ایران در امتیاز آخر کم آورد

ملی پوشان کشورمان که با فزونی برابر آرژانتین از روحیه خوبی برای دیدار با ایتالیا برخوردار بودند در ست اول نمایش نزدیکی با این تیم داشتند و هر چند در بعضی لحظات فاصله امتیازی زیادی با حریف اروپایی خود پیدا کردند اما در امتیازات سرانجامی رقابت نزدیکی داشتند.

درحالی که ایتالیا خود را پیروز این ست می دید ملی پوشان کشورمان در امتیازات سرانجامی عملکرد خوبی داشتند و تا امتیاز 24 بر 23 هم با حریف پیش رفتند اما در آخرین امتیاز برای به تساوی کشاندن این ست موسوی توپ را از روی نقطه سرویس به تور زد تا ایتالیا به امتیاز 25 برسد و گیم نخست را از ایران ببرد.

ست دوم؛ شکست با اختلاف زیاد

ست دوم برای تیم ملی ایران خوب آغاز نشد و تیم حریف با کمترین اشتباه ممکن امتیازات را جمع آوری و اختلاف را با شاگردان کولاکوویچ زیاد کرد. کوشش بازیکنان ایران برای کم کردن اختلاف ثمری نداشت و ایتالیا با سرویس های خوب و بدون نقص کار را پیش برد.

ایتالیایی ها هر دو وقت استراحت فنی را با اختلاف خوبی به سود خود سرانجام دادند حتی 19 بر 14 هم از تیم کشورمان پیش افتادند تا با خیالی آسوده به بازی ادامه دهند. این خوب بودن روی سرویس های سرعتی که ایتالیا می زد بازهم اختلاف را بیشتر کرد.

ملی پوشان ایران که این ست را از دست رفته می دیدند نتوانستند دفاع خوبی برابر ایتالیا داشته باشند. کاظمی جوان هم که در امتیازات سرانجامی به جای غفور به میدان فرستاده شد نتوانست به تیم یاری کند که امتیازات را جبران کند. در نهایت ایتالیا ست دوم را با نتیجه 25 بر 18 به سود خود سرانجام داد تا به یک پیروزی قاطع در این ست دست پیدا کند.

ست سوم؛ نمایشی بهتر با جوانان

ایگور کولاکوویچ در ست سوم به جوانان تیم ملی بیشتر میدان داد و میثم صالحی، شریفی، شفیعی و صابر کاظمی در کنار باتجربه ها قرار گرفتند. هر چند ایتالیا وقت اول استراحت فنی را 6 بر 4 از ایران پیش افتاد اما در ادامه ملی پوشان کشورمان نمایش خوبی داشتند و در امتیاز 9 با حریف مساوی شدند.

با این حال در ادامه ایتالیا نمایش بهتری داشت و 15 بر 12 از تیم کشورمان پیش افتاد. زایتسف که در ست سوم بهتر از دو ست قبلی کار می کرد امتیازات خوبی را برای ایتالیا کسب کرد. میلاد عبادی پور در امتیاز 14 توانست با عملکرد خوب دو امتیاز برای ایران کسب کند اما سرویس بعدی را به تور زد تا ایتالیا 17 بر 14 به کار ادامه دهد.

ایتالیایی ها که خیال خود را از پیروزی در این ست و بازی راحت می دانستند با اطمینان خاطر بیشتری به کار ادامه دادند و با عملکرد خوب روی تور فاصله با ایران را به چهار امتیاز رساندند و در نهایت 25 بر 20 ست سوم را هم به سود خود سرانجام دادند تا در سرانجام 3 بر صفر ایران را شکست دهند.

تیم ملی والیبال ایران در ششمین دیدار خود در لیگ جهانی شامگاه یکشنبه به مصاف تیم ملی کانادا خواهد رفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 12 آبان 1398 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 18844

به "شکست تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا، سنگین ترین باخت پنج بازی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی والیبال ایران برابر ایتالیا، سنگین ترین باخت پنج بازی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید