صدرنشینی ایرانی ها در خرید خانه از ترکیه

به گزارش مهسان بلاگ، گزارش جدید مرکز آمار ترکیه نشان می دهد ایرانی ها برای چهارمین ماه متوالی صدرنشین خریداران خارجی خانه در ترکیه شده اند.

صدرنشینی ایرانی ها در خرید خانه از ترکیه

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به رغم بسته بودن مرز های ترکیه بر روی شهروندان ایرانی از اوایل اسفند پارسال، ایرانی ها خرید خانه در ترکیه را ادامه داده اند.

ماه گذشته ایرانی ها 205 واحد خانه در ترکیه خریداری نموده که معادل تقریبا یک چهارم کل خانه های فروخته شده به خارجی ها در این کشور بوده است.

در پنج ماه ابتدایی سال، ایرانی ها 2 هزار و 230 واحد منزل از ترکیه خریداری نموده اند و در دوره یاد شده، باز هم صدرنشین خرید خانه از ترکیه بوده اند. البته، این آمار ها تنها شامل خرید منازل آپارتمانی است و دیگر املاک مانند املاک تجاری یا صنعتی (مغازه، کارگاه، مراکز تجاری و غیره) را در برنمی گیرد.

بر اساس قانون جدید ترکیه که از سپتامبر 2018 اجرایی شد، خارجی هایی که حداقل 250 هزار دلار املاک در ترکیه خریداری نمایند، واجد دریافت شهروندی این کشور می شوند. قبلا شرط اعطای شهروندی سرمایه گذاری 1 میلیون دلاری در بازار املاک ترکیه بود.

اواخر پارسال ترکیه خاطرنشان کرد از سال 2017 هفت هزار خارجی از 101 کشور توانسته اند به وسیله خرید املاک، شهروندی این کشور را به دست آورند که ایرانی ها با 1475 نفر، صدرنشین بودند.

اوایل ماه جاری نیز دولت ترکیه خاطرنشان کرد تا به امروز 9 هزار نفر از خارجی ها به وسیله سرمایه گذاری در بخش املاک، شهروندی ترکیه را دریافت نموده اند، اما اشاره ای به جزئیات آمار ملیت خارجی ها نکرد.

بعد از ایران، شهروندان عراق، روسیه، افغانستان، یمن، اردن، آذربایجان و آلمان بیشترین شمار خرید خانه در ترکیه را طی امسال داشته اند.

طی پنج ماه امسال میلادی، ترکیه 12 هزار و 598 هزار واحد خانه به خارجی ها فروخته که نسبت به دور مشابه پارسال 27 درصد کاهش نشان می دهد. علت این امر سقوط چشمگیر فروش خانه به خارجی ها در ماه های آوریل و مه به خاطر قرنطینه گسترده ناشی از شیوع کرونا بوده است.

نیمی از منازل فروخته شده در پنج ماه امسال میلادی به خارجی ها، در استانبول بوده و آنتالیا، آنکارا و بورسا در رتبه های بعدی قرار دارند.

جزئیات آمار ها نشان می دهد فروش خانه در ترکیه به خارجی ها در ماه آوریل نسبت به ماه قبل آن نزدیک 4 برابر افت داشت، اما در ماه مه نسبت به ماه آوریل مقداری افزایش نشان می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 4 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مرداد 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 49797

به "صدرنشینی ایرانی ها در خرید خانه از ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صدرنشینی ایرانی ها در خرید خانه از ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید