عربستان، آیا حکومت سعودی حکم اعدام نوجوانان زیر 18 سال را لغو می نماید؟

به گزارش مهسان بلاگ، رسانه های غیررسمی از لغو حکم اعدام نوجوانان زیر 18 سال در عربستان خبر دادند که البته مقامات سعودی این موضوع را رسماً تایید نکرده اند.

عربستان، آیا حکومت سعودی حکم اعدام نوجوانان زیر 18 سال را لغو می نماید؟

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از پایگاه خبری العهد عربستان سعودی که ید طولایی در نقض حقوق بشر دارد درحال حاضر مجبور شده تا در برابر خواسته های سازمان های حقوق بشری در زمینه جنایت هایی که ضد بچه ها ونوجوانان بی گناه مرتکب می گردد٬ حکم اعدام نوجوانان را لغو کند.

در زمینه جزئیات این تصمیم وکلا و حقوقدانان تاکید کردند که ملک سلمان پادشاه عربستان اخیرا حکمی صادر نموده که به موجب آن حکم اعدام نوجوانان زیر 18 سال لغو می گردد.

البته این خبر در رسانه های رسمی سعودی تایید نشده اما وکلا اظهار داشتند که این دستور پادشاهی به معنای آن است که هر شخصی که به دلیل ارتکاب جرایمی در زمان کودکی محکوم به اعدام گردد، دیگر این حکم برای او اجرا نگردد و به جای آن شخص مجرم به تحمل حداکثر 10 سال زندان در بازداشتگاه نوجوانان محکوم خواهد شد.

طه حاجی وکیل برجسته سعودی در صفحه توییتری خود نوشت که پس از یک انتظار طولانی مجازات اعدام در عربستان برای بچه ها زیر 18 سال لغو شد و باید ببینیم که دادستانی کل تا چه اندازه در این موضع جدی و صادق بوده و طبق معمول به دنبال بازی با ماده های قانونی برای ادامه کشتار نوجوانان نیست.

الحاجی اعلام کرد که عدم انتشار رسمی این خبر در رسانه های عربستان با وجود اهمیت زیادی که دارد نکته قابل توجهی است. لغو حکم اعدام نوجوانان در عربستان می تواند چهره سیاه سعودی ها در زمینه حقوق بشر را تا حدودی بهبود ببخشد و جالب است که مقامات این کشور تااین لحظه آن را در بوق و کرنا ننموده و برای دریافت ژست های بشردوستانه از آن استفاده نمی نمایند.

همین نکته نشان می دهد که احتمالا این موضع تنها در حد یک ادعا بوده و حتی اگر رسمی هم اعلام گردد ممکن است طرف های مربوطه طبق عادت خود به وسیله بازی با بندها و ماده های قانونی آن را به اجرا در نیاورند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 47175

به "عربستان، آیا حکومت سعودی حکم اعدام نوجوانان زیر 18 سال را لغو می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، آیا حکومت سعودی حکم اعدام نوجوانان زیر 18 سال را لغو می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید