لایحه کنگره آمریکا درباره ناآرامی های ایران

به گزارش مهسان بلاگ، فارس نوشت: در ادامه حمایت های پی در پی مقام های آمریکایی از ناآرامی های اخیر ایران، این بار کنگره لایحه ای در حمایت از معترضان ارائه داد.

لایحه کنگره آمریکا درباره ناآرامی های ایران

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با ما همراه باشید.

آنطور که روزنامه آمریکایی واشنگتن تایمز گزارش نموده است، این بار کنگره آمریکا وارد عمل شده و در اقدامی مداخله جویانه اولین لایحه را در حمایت از معترضان ایران ارائه داده است.

طبق این گزارش، نمایندگان کنگره آمریکا این هفته با ارائه لایحه ای از ناآرامی های اخیر در ایران حمایت کردند و دولت را به واکنش خشونت بار در قبال معترضان متهم نموده است.

جو ویلسون نماینده جمهوری خواه ایالت کارولینای جنوبی و از نویسندگان این لایحه، در مورد این اقدام کنگره گفت: با این قطعنامه، کنگره پیغام دو حزبی (جمهوری خواه، دموکرات) محکمی به مردم ایران ابلاغ می نماید مبنی بر اینکه ما از آرمانهای دموکراتیک آنها حمایت می کنیم.

وی در ادامه، مقام های ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرد و بر تشدید فشار به ایران تأکید کرد و گفت: و (کنگره) هر اقدامی را که در قدرت داشته باشیم، انجام می دهیم تا این رژیم برای نقض عامدانه حقوق بشر، جوابگو باشد.

از طرف دیگر، تد دویچ نماینده دموکرات ایالت فلوریدا که از دیگر نویسندگان این لایحه ضدایرانی است، در حمایت از ناآرامی های ایران، برخورد دولت با معترضان را نقض حقوق بشر دانست و گفت: رژیم ایران، سابقه ننگینی در نقض گسترده حقوق بشر مردم خود دارد که شامل سانسور اینترنت، محدود کردن آزادی مذاهب و مشارکت سیاسی، زندانی کردن مهسان بلاگ و شکنجه مخالفان سیاسی می گردد.

310311منبع: خبرآنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 12 مرداد 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 29432

به "لایحه کنگره آمریکا درباره ناآرامی های ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه کنگره آمریکا درباره ناآرامی های ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید