متوسط قیمت مسکن در تهران

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران : در حالی بانک مرکزی متوسط قیمت مسکن تهران طی آبان 99 را 27.1 میلیون تومان اظهار داشت که معاون وزیر راه گفت:متوسط قیمت واقعی مسکن تهران 20 میلیون تومان است.

متوسط قیمت مسکن در تهران

جهت دریافت خدمات رنگ پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش مهسان بلاگ به نقل از خبرگزاری تسنیم، محمود محمودزاده یادآور شد: با توجه به آنکه آماری که قبلا با برداشت از داده های مرکز آمار و بانک مرکزی از قیمت خریدوفروش هر متر مربع واحد مسکونی ارایه می شد فقط مختص تهران بود و تعمیم آن به کل کشور سبب افزایش کاذب قیمت ها می شد، ارایه آمار به آن شیوه متوقف شد.

وی اعلام کرد: در 27 مرکز استان، متوسط قیمت خرید و فروش مسکن برای هر مترمربع واحد مسکونی کمتر از 10 میلیون تومان است که حدود 9 استان نیز متوسط قیمت خرید و فروش مسکن کمتر از 5 میلیون تومان است. همچنین آنالیز ها حاکی است که 3 استان نیز متوسط قیمت هرمترمربع واحد مسکونی بین 10 تا 15 میلیون تومان خرید و فروش می گردد.

به گفته محمودزاده، فقط در تهران است که میانگین خریدوفروش یک مترمربع واحد مسکونی حدود 25 میلیون تومان است. درعین حال در شهر تهران اگر مناطق یک و 3 را که رقم های خرید و فروش در آنها غیرمنطقی است را در نظر نگیریم میانگین قیمت هر مترمربع خرید و فروش واحد مسکونی 20 میلیون تومان برآورد می گردد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که نرخ دلار بر قیمت مسکن تاثیر فراوانی داشته است، اضافه نمود: برآوردها حاکی است حوزه زمین و مسکن یکی از مهم ترین مرجع ها برای ذخیره سرمایه است. به همین دلیل سیاست وزارت راه و شهرسازی موضوع جداکردن بازار سرمایه و سفته بازی از بازار مصرف است.

محمودزاده تاکید نمود: برای این کار پروژه های مختلفی تعریف شده که یکی از آنها، سامانه املاک و اسکان بود. با توجه به موفقیت سامانه از نظر زیرساخت و امکانات، در ماده 54 اصلاحیه مجلس توجه بیشتری به سامانه شد و تمامی خانواده ها مکلف به ثبت اطلاعات سکونتی در سامانه شدند. این الزام برنامه ریزی ها را در حوزه خرید و فروش و اجاره، شفاف می نماید.

وی اضافه نمود: اجرای طرح های فراوری مسکن همچون طرح اقدام ملی و تفاهم نامه های همکاری در فراوری مسکن با سایر وزارتخانه ها و تکمیل واحدهای مسکونی مهر در جهت تقویت بازار مصرف است.

محمودزاده تاکید نمود: پیش بینی می گردد، مجموعه سیاست ها و اقداماتدر بازار اجاره و خرید و فروش منجر به ایجاد ثبات در بازار خرید و فروش و اجاره گردد و نقش موثری در بازار ایجاد کند. همچنین، آیین نامه اجاره داری حرفه ای تدوین شده و برای تصویب به مراجع بالاتر دولت برای تصویب ارایه شده است.

اوایل ماه جاری بانک مرکزی در گزارشی از افزایش 1.8 درصد متوسط قیمت مسکن در تهران نسبت به مهرماه سال جاری و 118.2 درصدی نسبت به ماه مشابه سال گذشته اطلاع داد. بر اساس این گزارش متوسط قیمت هر مترمربع واحد مسکونی در مناطق 22 گانه تهران 27.1 میلیون تومان بوده است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 16 دی 1399 بروزرسانی: 16 دی 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 70777

به "متوسط قیمت مسکن در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "متوسط قیمت مسکن در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید