نخست وزیر کانادا: ما مثل ترامپ نیستیم

نخست وزیر کانادا نیز به اظهارات نژادپرستانه اخیر ترامپ علیه زنان رنگین پوست کنگره آمریکا واکنش نشان داده و این اظهارنظرهای ترامپ را محکوم کرد و این نحوه برخورد ترامپ را مغایر با رفتار رهبران کانادا با شهروندان کشورشان دانست.

نخست وزیر کانادا: ما مثل ترامپ نیستیم

از سفر با تور کانادا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا را به خاطر صحبت های نژادپرستانه اخیرش و این که از چند نماینده زن اقلیت کنگره آمریکا خواست تا به کشورهای جرم خیزی که از آنجا آمده اند برگردند محکوم و تاکید نمود: در کانادا اینگونه با شهروندان رفتار نمی گردد.

ترودو در یک کنفرانس خبری مشترک با ینس استولتنبرگ دبیر کل ائتلاف نظامی ناتو گفت: من فکر می کنم کانادایی ها و در واقع مردم سراسر دنیا دقیقاً می دانند که من چه عقیده ای درباره این اظهارنظرهای معین ترامپ دارم.

او خاطر نشان کرد: در کانادا ما اینگونه عمل نمی کنیم. از نظر ما یک کانادایی فقط یک کانادایی است. تنوع جمعیتی کشور ما در واقع یکی از بزرگترین نقاط قوت ما و سرچشمه انعطاف پذیری چشمگیر ما و مایه مباهات کانادایی ها است و ما به دفاع از آن ادامه می دهیم.

به گزارش پایگاه هیل، ترودو در این صحبت هایش معیناً نگفت آیا از نظر او اظهارات ترامپ علیه نمایندگان زن اقلیت کنگره آمریکا نژاد پرستانه به حساب می آیند یا خیر.

ترامپ روز یکشنبه در توییت هایی، نمایندگان دموکرات اقلیت جدیدا وارد شده به مجلس نمایندگان آمریکا را مورد حمله قرار داد و خطاب به آنها نوشت: آنها باید به به کشورهای جرمخیزی که به آنجا تعلق دارند برگردند و وضعیت کاملاً در هم شکسته آنجا را ترمیم نمایند و بعداً بیایند درباره این که دولت آمریکا باید چطور اداره گردد حرف بزنند!

رئیس جمهور آمریکا در عین حال مدعی شد، این دموکرات ها اهل کشورهایی هستند که دولت هایشان یک فاجعه کامل وتمام عیار محسوب می شوند. با این حال ترامپ معیناً از این قانونگذاران با ذکر اسم یاد نکرد اما اشاره او به 4 نماینده اقلیت کنگره آمریکا شامل ایلهان عمر، آلکساندر اوکازیو-کورتز، رشیده طلیب و آیانا پرسلی است.

این اظهارنظرهای ترامپ با محکومیت های گسترده در عرصه سیاست این کشور از جمله از جانب هم حزبی های خود او روبه رو شد.

ترامپ با وجود این محکومیت ها اما مجدداً در یک سخنرانی دیگر از این حرف های نژادپرستانه خود دفاع کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 مهر 1398 بروزرسانی: 16 مهر 1398 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 16622

به "نخست وزیر کانادا: ما مثل ترامپ نیستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخست وزیر کانادا: ما مثل ترامپ نیستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید