هشدار وزیر راه به ایرلاین ها درباره قیمت بلیت هواپیما

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران : وزیر راه و شهرسازی درباره تعرفه بلیت هواپیما گفت: هیچ کدام از ایرلاین ها حق ندارند بیشتر از 10 درصد تصویب شده روی قیمت بلیت هایشان اعمال کنند و در صورتی که این سقف را رعایت نکنند مرتکب تخلف شده و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

هشدار وزیر راه به ایرلاین ها درباره قیمت بلیت هواپیما

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، قیمت بلیت هواپیما 18 مهر ماه امسال برای پروازهای داخلی اعلام شد و بر اساس نرخنامه جدید ابلاغ شده از سوی انجمن شرکت های هواپیمایی حداکثر نرخ پروازهای داخلی به دو میلیون و 600 هزار تومان رسیده بود که البته قرار شد از ابتدای آبان ماه این قیمت ها اعمال شود.

انتشار این خبر نارضایتی و اعتراض هایی از سوی مردم در فضای مجازی را به همراه داشت و کنندگان مجلس شورای اسلامی هم نسبت به این اقدام انتقاداتی را مطرح کردند. در نهایت وزیر راه و شهرسازی قیمت جدید ابلاغ شده برای بلیت پروازهای داخلی را لغو کرد و مقرر شد در جلسات ایرلاین ها با سازمان هواپیمایی کشوری برای این موضوع مشخص تکلیف شود.

بعد از گذشت بیش از یک ماه بالاخره تکلیف قیمت بلیت هواپیما مشخص شد و شورای عالی هواپیمایی کشوری ضمن صدور مجوز افزایش افزایش 10 درصدی نرخ پروازهای داخلی دامنه قیمت های نیز لغو شده و ایرلاین ها تنها مجاز به رعایت سقف نرخ های ابلاغی شدند.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این باره اظهار کرد: در جلسات شورای عالی هواپیمایی کشوری بر اساس محاسبات اجرا شده، محدودیت حداقل نرخ پروازهای داخلی لغو و مقرر شد شرکت های هواپیمایی مجاز باشند روی نرخنامه اعلام شده در خرداد ماه امسال 10 درصد اضافه کنند.

وی افزود: هیچ کدام از ایرلاین ها حق ندارند بیشتر از 10 درصد تصویب شده روی قیمت بلیت هایشان اعمال کنند و در صورتی که این سقف را رعایت نکنند مرتکب تخلف شده و به سازمان تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: این مصوبه به همه شرکت ها ابلاغ شده و سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن شرکت های هواپیمایی موظفند نرخنامه جدید را هر چه سریعتر و بر اساس مصوبه اخیر ابلاغ کنند.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 68516

به "هشدار وزیر راه به ایرلاین ها درباره قیمت بلیت هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر راه به ایرلاین ها درباره قیمت بلیت هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید