هواشناسی: خلیج فارس مواج می گردد

تهران- خبرنگاران- سازمان هواشناسی پیش بینی کرد: بعد از ظهر آدینه (فردا) تا شنبه با انتقال رطوبت در سواحل جنوبی بوشهر، هرمزگان، جنوب کرمان و جنوب فارس بارش باران، گاهی با رگبار و رعد و برق خواهیم داشت و در سواحل و جزایر خلیج فارس با وزش باد و مواج شدن دریا همراه است.

هواشناسی: خلیج فارس مواج می گردد

به گزارش روز پنجشنبه خبرنگاران از سازمان هواشناسی، این سازمان در اخطاریه ای اظهار داشت؛ روز یکشنبه با نفوذ و تقویت سامانه بارشی از نیمه غربی، انتظار بارش سراسری از شمال غرب تا جنوب کشور وجود دارد.

روزهای یکشنبه تا سه شنبه در جنوب غرب و جنوب کشور شامل استان های لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، جنوب ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و نیمه غربی و جنوب فارس بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق گسترده پیش بینی می گردد، در این مدت انتظار می رود که به سبب بالا بودن نسبی دما، بارش اغلب باران و تجمیع مقدار بارش در حوزه رودخانه های بزرگ جنوب غرب و جنوب کشور قابل ملاحظه است.

هواشناسی توصیه کرد: هموطنان و مسافران نوروزی و همچنین سازمان های مرتبط با مدیریت آب و بحران، تمهیدات لازم را برای حفظ ایمنی و کاهش ریسک مخاطرات احتمالی به عمل آورند.

علمی 9014**1559

منبع: ایرنا
انتشار: بروزرسانی: 8 تیر 1398 شناسه مطلب: 7212

به "هواشناسی: خلیج فارس مواج می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هواشناسی: خلیج فارس مواج می گردد"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید