چابهار می تواند به قطب صادرات فرش دستباف ایران تبدیل گردد

به گزارش مهسان بلاگ، نماینده مردم چابهار در مجلس گفت: با توجه به علاقمندی که نسبت به فرش دستباف ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس و به ویژه عمان وجود دارد، چابهار می تواند به قطب فرش دستباف ایران تبدیل گردد.

چابهار می تواند به قطب صادرات فرش دستباف ایران تبدیل گردد

به گزارش خبرنگاران از چابهار؛ عبدالغفور ایران نژاد در همایش کشوری فرش دستباف و کارگاه آموزشی روسای ادارات فرش دستباف سازمان های صنعت، معدن و تجارت سراسر کشور در چابهار، گفت: با توجه به علاقمندی که نسبت به فرش دستباف ایرانی در کشورهای حوزه خلیج فارس وجود دارد، این منطقه می تواند بازار تثبیت شده ای برای صادرات فرش دستباف ایران باشد.

وی بابیان اینکه چابهار می تواند به قطب فرش دستباف ایران تبدیل گردد؛ اضافه نمود: توجه و علاقمندی به فرش دستباف ایران آن چنان در کشور عمان زیاد است که در بزرگترین مسجد این کشور از فرش دستباف ایرانی استفاده شده و حتی علماء دینی این کشور تمایل دارند از فرش دستباف ایرانی در مساجد کشورشان استفاده گردد.

ایران نژاد در خاتمه بیان داشت: با توجه به شرایط خشکسالی که سال هاست در این منطقه حاکم بوده، ترویج قالیبافی و فراوری فرش دستباف به دلیل وجود منطقه آزاد تجاری در چابهار که امکان شرایط صادرات به سایر کشورهای دنیا می دهد، می تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال پایدار و رونق بخشیدن به اقتصاد این منطقه گردد.

ز

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 28709

به "چابهار می تواند به قطب صادرات فرش دستباف ایران تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چابهار می تواند به قطب صادرات فرش دستباف ایران تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید