کرونا در ایران بیشتر از چه طریقی انتقال می یابد؟

به گزارش مهسان بلاگ، بهداشت نیوز/ مسعود مردانی گفت: به وسیله دست آلوده، تراوش ویروس کرونا در سطوح پوست صورت زیاد است و به سرعت به نقاط بینی، چشم و دهان می رسد، به عبارت دیگر دست آلوده دارای میلیاردها ویروس است و وقتی ناخودآگاه به صورت خود دست می زنیم ممکن است به چشم، دهان و یا بینی نفوذ یابد.

کرونا در ایران بیشتر از چه طریقی انتقال می یابد؟

وی ادامه داد: به همین دلیل به مردم توصیه می کنیم به طور مرتب دستهای خود را ضدعفونی نموده و یا با آب و صابون شستشو دهند، اگر روزی 12 بار این کار را انجام دهند از ابتلا به کرونا در امن خواهند بود.

این فوق تخصص بیماریهای عفونی ادامه داد: افراد حتما هنگام خروج از منزل ماسک بزنند و اگر عطسه کردند، ماسک را داخل سطل زباله بیاندازند و ماسک جدیدی را استفاده نمایند زیرا انتقال ویروس کرونا از بیرون از ماسک نیز وجود دارد.

مردانی از فرایند رو به بهبودی شرایط کرونا در کشور اطلاع داد و توضیح داد: به جز استانهای خوزستان، سیستان و بلوچستان، مازندران، کرمانشاه و هرمزگان شرایط کرونا در سایر استانها رو به بهبودی است اما از مردم می خواهیم همچون گذشته مسایل بهداشتی را بطور کامل رعایت نمایند.

به گفته وی، بر اساس نظرسنجی های اجرا شده، 82 درصد مردم در تهران از ویروس کرونا می ترسیدند که در حال حاضر این رقم به 40 درصد ریزش نموده و از هموطنان درخواست داریم نکات بهداشتی را در فضاهای عمومی بطور کامل رعایت نمایند تا بتوانیم این ویروس را بطور کامل شکست دهیم.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: همگردی
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 51899

به "کرونا در ایران بیشتر از چه طریقی انتقال می یابد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در ایران بیشتر از چه طریقی انتقال می یابد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید