کرونا؛ ویروسی که پشت در است ، در خانه بمانیم

به گزارش مهسان بلاگ، با ماندن در منزل چرخه بیماری را قطع کنید، این هشدار مسئولان برای پیشگیری از کرونا است، شیوع بیماری در لرستان سیر صعودی دارد، اما عده ای همچنان آن را جدی نگرفته اند.

کرونا؛ ویروسی که پشت در است ، در خانه بمانیم

جهت دریافت خدمات طراحی و اجرای فضای سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین خدمات طراحی و اجرای محوطه سازی و حیاط سازی می‌باشد.

به گزارش مهسان بلاگ به نقل از مهرٰ، یکی از نکاتی که مسئولان وزارت بهداشت و درمان، پرستاران و کادر درمان بارها از مردم خواسته اند رعایت بهداشت فردی و عمومی و در خانه ماندن است، بارها در این روزها از زبان سخنگوی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و مسئولان ستاد مدیریت و کنترل کرونا در استان شنیده ایم که مردم در خانه های خود بمانند چرا که هیچ جا امن تر از منازل نیست، اما عده ای با شوخی تلقی کردن آن، شرایط را برای مسئولان لرستان به جایی رسانده اند که استاندار لرستان با اعلام هشدار در رابطه با افزایش شیوع این بیماری در استان، از مردم بخواهد که این بیماری را جدی بگیرند و در خانه بمانند.

شیب شدیداً صعودی شیوع ویروس کرونا در لرستان

شیب شدیداً صعودی شیوع این ویروس در لرستان به خصوص در روزهای اخیر زنگ خطر بزرگی برای این استان است که نشان می دهد در مقایسه با استان های همجوار ویروس کرونا را کمتر جدی گرفته ایم، اگر این سیر صعودی همچنان ادامه داشته باشد معلوم نیست چه عواقبی متوجه استان خواهد بود.

استاندار لرستان اعلام نموده که این بیماری در همه شهرستان های لرستان مشاهده شده است، اما همچنان عده ای با بی توجهی به این هشدارها جان خود و اطرافیانشان را به خطر می اندازند.

مردم چرخه انتقال بیماری کرونا را قطع نمایند

عباس آزادی، رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد در جمع مهسان بلاگ، گفت: ما در خرم آباد یک جمعیت 500 هزار نفری داریم، اگر اپیدمی این بیماری اتفاق بی افتد و فقط 30 درصد مردم بیمار شوند، تعدادشان 150 هزار نفر خواهد بود.

وی، تاکید نمود: اگر از این 150 هزار نفر، ما فقط احتمال بدهیم 10 درصد آنها دچار علائم شدید این بیماری شوند، حدود 15 هزار نفر خواهند شد.

رئیس بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد در ادامه این سوال را مطرح نمود که آیا سیستم درمانی ما گنجایش این 15 هزار نفر را دارد؟

آزادی، تاکید نمود: مردم این دو هفته را در خانه بمانند، حضور خود را در تجمعات کم و چرخه انتقال این بیماری را قطع نمایند.

وی، گفت: ما اگر بتوانیم این دو هفته بحرانی را طی کنیم، بر بیماری غلبه خواهیم کرد.

پیشگیری تنها راه مقابله با کرونا

محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان نیز در این رابطه با تاکید بر اینکه مردم برای پیشگیری از شیوع این بیماری در خانه های خود بمانند، گفت: من بارها این موضوع را به مردم تاکید نموده ام که برای پیروز و چیره شدن در این جنگ مهم این است که پیشگیری کنیم.

وی، گفت: مردم بیرون نیایند، در خانه بمانند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر لزوم شستشوی دست ها و رعایت نکات بهداشتی از سوی مردم، اضافه کرد: مردم جاهایی که تجمع زیاد است نباید بروند، از دست دادن خودداری نمایند و روبوسی انجام ندهند.

نیکبخت، بیان کرد: در صورت ضرورت، اگر مردم به بیرون از خانه رفتند فاصله 1.5 متر خود را با افراد حفظ نمایند.

وی با تاکید بر اینکه مردم از غذاهای گرم استفاده نمایند و مهم ترین نکته این است که سعی نمایند گلوی خود را گرم نگه دارند، بیان داشت: همچنین کسانی که بیماری زمینه ای دیگری مانند دیابت، سرطان و… دارند و یا افرادی که سن آنها بالا است بیشتر باید نکات بهداشتی را رعایت نمایند.

شیوع ویروس به دلیل رعایت نکردن مردم افزایش یافته است

سید موسی خادمی، استاندار لرستان نیز، در سخنانی گفت: متأسفانه مشاهده می گردد بعضی مردم هنوز موضوع را جدی نگرفته و به طور عادی در سطح شهر تردد و جلوی دست فروشان و در مجالس عروسی و ختم حضور پیدا می نمایند و سلامتی خود و افراد را در معرض خطر قرار می دهند.

خادمی با اشاره به اینکه امکانات بهداشتی کشور محدود است، گفت: کرونا زنگ خطر جدی برای تهدید سلامت افراد است، بنابراین باید مسائل آموزشی و بهداشتی را جدی گرفت.

وی با اشاره به اینکه مردم برای انجام کارهای دولتی به صورت غیرمستقیم و استفاده از تلفن اقدام نمایند، توضیح داد: ضروری است برای سلامتی خود و فرزندان و همنوعان در خانه بمانند و کارهای خود را به زمانی دیگر موکول نمایند.

استاندار لرستان با هشدار به مردم در مورد خطرات مبتلا به ویروس کرونا، اظهار کرد: شرایط بسیار سخت است، آمار شیوع این ویروس به دلیل رعایت نکردن مردم به سرعت افزایش یافته بنابراین ضروریست مردم توجه جدی به بهداشت و مسائل آموزشی داشته باشند تا بتوان کرونا ویروس را کنترل کنیم.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 28 اسفند 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 33905

به "کرونا؛ ویروسی که پشت در است ، در خانه بمانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا؛ ویروسی که پشت در است ، در خانه بمانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید