کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می شود

به گزارش مهسان بلاگ، کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی با هدف برنامه ریزی و اقدام جهت شکوفایی ظرفیت های گردشگری در حوزه های روستایی و کشاورزی توسط معاونت گردشگری وزارت میراث فرهنگی تشکیل می شود.

کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می شود

مهر: پیرو ابلاغ کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس شورای اسلامی جهت تشکیل کمیته ملی گردشگری کشاورزی و روستایی توسط وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، نشستی با حضور ولی تیموری معاون گردشگری کشور و نیز مقامات دستگاه های فرابخشی از سوی دفتر توافق های ملی گردشگری در محل معاونت گردشگری برگزار گشت و موضوعات تشکیل کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی ، تهیه ضوابط انتخاب روستاهای هدف گردشگری و نیز آماده سازی شیوه نامه بهره برداری از واحدهای گردشگری کشاورزی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر این اساس مقرر شد دستگاه های حاضر در جلسه، نسبت به معرفی کننده رسمی جهت عضویت در کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی به منظورتشکیل کمیته مذکور اقدام کنند و جلسات به طور مرتب و ماهیانه برگزار شود .

پیرو تشکیل کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی، تصمیم بر آن شد تا وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نسبت به ارسال شاخص های انتخاب روستاهای هدف گردشگری به اعضای کمیته ملی مذکور اقدام نماید و اعضای حاضر نیز پیشنهادات مربوطه خود را اعلام کنند تا پس از این اقدام، جمع بندی و مشخص نهایی شاخص ها، ضوابط روستاهای هدف گردشگری جهت ابلاغ و مشخص ساز و کار اجرایی، در کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی مورد بررسی قرار گیرد.

در ادامه با توجه به دستور کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی به منظور ایجاد ساز و کار وکاهش تعدد مراجع صدور مجوز و استعلام راه اندازی گردشگری روستایی و رساندن زمان استعلام به حداکثر 15 روز، تصمیم بر آن شد تا فرایند اجرایی این موضوع نیز بررسی و در جلسه آینده مطرح شود.

همچنین با توجه به اینکه معاونت گردشگری در حال راه اندازی ساز وکار مربوط به کسب وکار مرتبط با گردشگری کشاورزی است؛ مقرر شد اعضای کمیته نسبت به ارائه پیشنهادات جهت تهیه پیش نویس اولیه شیوه نامه و ضوابط فنی گردشگری کشاورزی اقدام کنند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 26473

به "کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمیته ملی گردشگری روستایی و کشاورزی تشکیل می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید