آشنایی با ؛ قالب و استیکر اینستاگرام برای سلایق خاص

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران به نقل از دیجیاتو، کم پیش می آید که در شاخه عکاسی و ویدیو به یک اپلیکیشن ایرانی بربخورید. پیچیدگی طراحی چنین اپلیکیشن هایی به کنار، آنقدر ویرایشگرهای عکس و ویدیوی خارجی قوی ظاهر شده اند که کمتر توسعه دهنده داخلی ریسک پا گذاشتن به این حوزه را به جان می خرد.

آشنایی با ؛ قالب و استیکر اینستاگرام برای سلایق خاص

اما در چنین شرایطی یک توسعه دهنده ایرانی آمده و با ایده ای ساده، اما ناب و جذاب تکانی به حوزه اپلیکیشن های ویرایش عکس داده؛ محصولی به نام استوریت که قالب آماده و استیکرهای باحال و بامزه اینستاگرامی را در اختیارتان می گذارد، طرح هایی که بر خلاف نمونه های خارجی با ذائقه و فرهنگ ایرانی ما جورِ جورند و به دل می نشینند.

آرشیو جمع و جور استوریت در حال حاضر نزدیک به صد قالب استوری و صد استیکر اینستاگرام را شامل می گردد، طرح هایی که می توانید بعد از اضافه کردن عکس خودتان از گالری مستقیما در تایملاین پست کنید، دایرکت کنید یا در استوری به اشتراک بگذارید.

نکته خوب اینکه این طرح ها توسط گرافیست ها و هنرمندان خوب وطنی مان طراحی شده و رنگ و بوی ایرانی دارند. و گرنه کجای اینستاگرام می توانید استیکرهای بامزه پیکان جوانان و داش مشتی های تهران و تابلوی خیابان ها را پیدا کنید؟

برای آنکه عیش تان تکمیل گردد، استوریت امکان اضافه کردن نوشته به عکس با چند مدل فونت فارسی جذاب را هم داده. در واقع استوریت نه فقط محتوای اختصاصی و اصیل طراحی نموده، بلکه یکی از محدودیت های اینستاگرام برای ایرانی ها که همان عدم پشتیبانی از فونت فارسی است را هم به نحو ایده آلی پوشش داده که اقدام ارزشمندی به شمار می آید.

استوریت

فونت های فارسی خلاء این آیتم در اینستاگرام را پوشانده اند.

طراحان استوریت اپلیکیشن را با هر مناسبت یا اتفاق، به روزرسانی می نمایند و قالب و استیکر مناسب آن موقعیت را در صفحه اصلی می گذارند. مثلا همین الان که گشتی در اپ بزنید به قالب و استیکرهای مناسب دوران قرنطینه و کرونا بر می خورید. هر چند به نظر می رسد که اخیرا کم کار شده اند و زیاد روی آپدیت اپ متمرکز نبوده اند.

اما می توانید انتظار داشته باشید که با نزدیک شدن به مناسبت های مختلف، استیکر یا قالب مرتبط را در استوریت ببینید. اینجاست که یکی از نقص های اپلیکیشن هم آشکار می گردد که نبود گزینه جستجوست. استوریت اگر چه در مرحله فعلی قالب ها و استیکرهای خیلی متنوعی ندارد اما با تکمیل آرشیو یقینا به ویژگی جستجو نیاز پیدا می نماید. ضمناً جای خالی استیکرها و قالب های متحرک هم در استوریت احساس می گردد که امیدواریم در نسخه های بعدی آن ها را هم در اپلیکیشن ببینیم.

استوریت تمام استیکرها و قالب های اینستاگرامی اش را به رایگان در اختیارتان می گذارد، هر چند برای استفاده از آن ها محدودیت دارید و ضمناً باید تماشای تبلیغات را هم تحمل کنید. البته با پرداخت حق اشتراک یک، سه یا شش ماهه می توانید این محدودیت ها را از سر راهتان برداشته و در عین حال از توسعه دهنده هم حمایت کنید.

اگر دوست دارید پست و استوری هایتان متفاوت و خاص و مزین به المان های ایرانی باشند، بد نیست نگاهی به اپلیکیشن استوریت داشته باشید. نسخه iOS این اپلیکیشن را می توانید از استور آی اپس و نسخه اندروید را از لینک های زیر دانلود کنید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 64471

به "آشنایی با ؛ قالب و استیکر اینستاگرام برای سلایق خاص" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آشنایی با ؛ قالب و استیکر اینستاگرام برای سلایق خاص"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید