همه اخبار و مقاله ها

مینا وحید از گاف سریال افرا پرده برداشت

خبرنگاران: مینا وحید به جنجالی که از طرف کاربران فضای مجازی نسبت به احیای غلط و دور از واقعیت بیمار در سریال افرا راه افتاده بود با پاسخی درست سرانجام داد.

6 مهر 1400

آغاز ثبت نام نیسان بدون قرعه کشی

به گزارش خبرنگاران، در طرح ثبت نام نیسان، مبلغ علی الحساب پیش پرداخت برای خودروی نیسان تک سوز آپشنال، 106 میلیون و 250 هزار تومان است. این خودرو در بازار 277 میلیون تومان داد و ستد می شود و قیمت کارخانه ای آن در شهریور امسال 207 میلیون تومان بوده است.

6 مهر 1400

دیاباته رسماً شاگرد استراماچونی شد

مهاجم دو فصل گذشته استقلال به صورت رسمی شاگرد سرمربی پیشین آبی پوشان شد.

6 مهر 1400

مرگ ومیر کرونا در آمریکا با تلفات آنفلوانزای اسپانیایی برابر شد

بیماری کووید-19 تا به امروز به مقدار همه گیری آنفلوانزای اسپانیایی سال 1919 - 1918 میلادی، جان حدود 675 هزار آمریکایی را گرفته است.

5 مهر 1400

سگ رباتیک از ایمنی کارگران خودروسازی محافظت می کند

به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، سگ رباتیک بوستون دینامیک به نام اسپات شغل جدیدی یافته است. شرکت هیوندای به طور آزمایشی از ربات مذکور در کارخانه کیا در کره جنوبی استفاده می کند.

4 مهر 1400

کلیه مصنوعی جایگزین دیالیز و پیوند عضو می گردد

محققان با موفقیت نمونه اولیه یک کلیه زیست مصنوعی را فراوری کردند که قابل کاشت درون بدن است و بدون احتیاج به دارو کار می نماید.

4 مهر 1400

کولیک شیرخواران

تقریبا 20 ٪ همه شیرخواران دچار کولیک می شوند. کولیک یک اصطلاح کلی است برای گریه های غیر قابل کنترل در کودکی که از سایر جهات سالم است. شیرخوار دچار کولیک بیش از سه ساعت در روز و برای بیش از سه روز در هفته گریه یا نق نق می نماید. این مساله با شیوع یکسان بین...

3 مهر 1400

چگونه از عفونت های قارچی پیشگیری کنیم؟

تقریبا همه شما قارچ ها را می شناسید، این موجودات میکروسکوپی چون خودشان قادر به تهیه غذا و ادامه زندگی نیستند مجبورند روی بدن موجودات زنده دیگر زندگی کنند و از غذای آماده آنها استفاده کنند. بنابراین قارچ ها روی گیاهان، بدن حیوانات و انسان زندگی می...

2 مهر 1400

ناراحتی های شایع در بارداری

نشانه های ناراحتی ناشی از حاملگی از هر زن به زن دیگر فرق دارد. موارد زیر برخی ناراحتی های شایع هستند. به هر حال هر مادری ممکن است نشانه های متفاوتی پیدا کند و یا ممکن است هیچ نشانه ای نداشته باشد.

2 مهر 1400

لزوم توجه به رعایت دستورالعمل های بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا

کریمیان گفت: در حال حاضر نیاز است که مردم استان برای مقابله با کرونا، دستورالعمل های بهداشتی را به بهترین نحو ممکن رعایت کنند.

1 مهر 1400

عقیقه چیست؟ ، روش انجام عقیقه چگونه است؟

یکی از آداب و سنن تأکید شده در اسلام عقیقه کردن برای تولد فرزند است. عقیقه که به معنی قربانی کرن با آداب خاصی می باشد، مستحب است که در روز هفتم پس از تولد فرزند، بر کسی که قدرت مالی بر آن داشته باشد، انجام گیرد.

1 مهر 1400

فیلم، مردم نسبت به 10 سال قبل 25 درصد کمتر خرج خوراک خود می کنند!

براساس آمار، درآمد ملی سرانه در دهه 90 حدود 35 درصد کاهش داشته که همین امر باعث کاهش 25 درصدی هزینه خانوارها برای خوراکشان شده است.

1 مهر 1400

بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار

بیماری ناشی از کاهش ناگهانی فشار عبارت است از یک شرایط همراه با درد و گاهی تهدیدکننده زندگی که در آن حباب های کوچک گاز در خون تشکیل می شود و دلیل آن کاهش ناگهانی در فشار محیط است .

30 شهریور 1400

چه برسی برای چه مویی؟

انتخاب برس مناسب از جمله مسایلی است که می تواند هم در زیبایی و هم در سلامت موها می تواند تاثیرگذار باشد. در اینجا به این موضوع می پردازیم که چه برسی با چه مشخصاتی مناسب چه نوع مویی است و چگونه باید از آن استفاده کرد؟

30 شهریور 1400

از سیب زمینی سرخ نموده و ناگت مرغ بترسید!

سیب زمینی سرخ نموده و ناگت مرغ دو غذای فست فودی مهم اند که دارای مقادیر بالایی از اسیدهای چرب ترانس هستند و در کشورهای مختلف موجب بروز گرفتگی عروق می شوند.

30 شهریور 1400

در جستجوى فرهنگ وهویت در بستر هنر

تئاتر کودک و نوجوان یکى از مهمترین و تاثیرگذارترین رسانه هاى موجود در ایران است که اگر درست به آن پرداخته گردد به سادگى مى توان توجه مخاطب را بیش از این به آن جلب نمود و تاثیرات مثبتى در زمینه هاى فرهنگى هنرى اقتصادى اجتماعى بر روى نسل هاى آینده گذاشت....

29 شهریور 1400

قول تامین اعتبار چهار مطالبه مهم و حیاتی برای تجهیز دستگاه های بیمارستان قائم (ع) اسد آباد

در سفر امروز وزیر بهداشت به اسدآباد، دکترحیدری، معاون درمان دانشکده با فرصت طلبی بموقع قول شفاهی برای چهار مطالبه مهم بیمارستان قائم ع را گرفت.

29 شهریور 1400

پاسگاه های محیط بانی فارس به انرژی خورشیدی مجهز می شود

خبرنگاران/فارس مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس از نصب 30 دستگاه مبدل انرژی خورشیدی برای تولید برق و پشتیبانی از سیستم های بی سیم در پاسگاه های محیط بانی استان تا سرانجام امسال خبر داد.

28 شهریور 1400

حداکثر تا آذر همه دانشجویان واکسینه می شوند، حضوری بودن امتحانات خاتمه ترم به شرط واکسیناسیون کامل

خبرگزاری خبرنگاران- معاون آموزشی گفت: برگزاری حضوری کلاس ها به واکسیناسیون کرونای همه دانشجویان که حداکثر تا آذربه سرانجام می رسد، بستگی دارد.

27 شهریور 1400

بیشترین تقاضای فرزندخواندگی برای دختران و نوزادان

خدیجه ستارزاده- البرز- خبرنگار:همانطور که در برخی از زندگی های امروزی زوج ها به دلایل مختلف از هزینه های مالی گرفته تا عدم قبول مسئولیت و... از فرزنددار شدن خودداری می کنند، برخی از زوج ها نیز در حسرت خنده بچگانه، دویدن کودکی در خانه و یا شنیدن کلمه مامان...

27 شهریور 1400
تعداد: (27546)