کسب و کار

خبرنگاران فرماندارانزلی: برطرف تصرف سواحل بندرانزلی معین تکلیف گردد

رشت - خبرنگاران - فرماندار شهرستان بندرانزلی تاکید نمود: هفت محدوده ساحلی بندرانزلی در تصرف دستگاه های مختلف است که باید در مورد برطرف تصرف آن ها اقدام و موضوع معین تکلیف گردد.

25 شهریور 1399

خبرنگاران کاهش 6 درصدی نرخ بیکاری کرمانشاه در 2 سال

کرمانشاه- خبرنگاران- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کرماشاه کاهش نرخ بیکاری سالانه کشور از بهار 96 تا 98 به میزان 1.4 درصد گفت و ادامه داد: طی مدت مشابه از بهار 96 تا 98 نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به میزان 6 درصد کاهش یافته است.

22 شهریور 1399

تجربه ناموفق خصوصی سازی کشور را با چالش اجتماعی روبرو نموده است

بحران کرونا تا به امروز جان هزاران نفر را گرفته، میلیون ها نفر را بیکار نموده و معیشت میلیاردها نفر را تحت تأثیر قرار داده است؛ ترس از احتمال تکرار چرخه سقوط قیمت ها، مانند آنچه در جریان رکود عظیم دهه 1930 رخ داد، بر سیاست گذاران سایه افکنده است و بعضی اقتصاددانان...

19 شهریور 1399

معرفی 30هزار فعال صنایع دستی برای ثبت نام در سامانه کارا به منظور دریافت تسهیلات 12درصدی

مدیرکل دفتر آموزش و حمایت از فراوری صنایع دستی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی از شناسایی و معرفی 30هزار فعال این حوزه برای ثبت نام در سامانه کارا به منظور در یافت تسهیلات 12درصدی اطلاع داد.

14 شهریور 1399

استفاده از ظرفیت معادن نمک سمنان برای توسعه گردشگری

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان سمنان، مهدی جمال روز پنجشنبه 12 تیر ماه و در جلسه بررسی مسائل و مسائل معادن متروکه شهرستان گرمسار، اضافه نمود: احیای معادن و معرفی معادن نمک به عنوان جاذبه گردشگری در اشتغال زایی،...

11 شهریور 1399

هدست واقعیت مجازی چی بخریم؟

خبرنگاران: خیلی کند، اما صنعت واقعیت مجازی در حال پیشرفت است و چه بخواهیم چه نخواهیم باید خودمان را برای حضور پرنگ آن در گوشه و کنار زندگی آماده کنیم. تکنولوژی جدید که هنوز نتوانسته جایی برای خود در میان کاربر های عادی پیدا کند، اما طی همین چند سال اخیر...

9 شهریور 1399

عبور شاخص کل بورس از 1.5 میلیون واحد

معاملات امروز بورس تهران پس از آنکه در روز گذشته با افت سنگین ارزش سهام روبرو شد، امروز در رشدی بی سابقه توانست رکورد 1.5 میلیون واحد را به ثبت برساند.

8 شهریور 1399

تبلت خوب با قیمت مناسب، چی بخریم؟

خبرنگاران: زمانی که اپل در سال 2010 آیپد را روانه بازار کرد، شاید بدبین ترین کارشناس ها هم فکرش را نمی کردند که روزی چنین محصولی با فروش 360 میلیون نسخه دیگر هوادار آنچنانی نداشته باشد. افزایش ابعاد صفحه نمایش تلفن های هوشمند باعث شد تعداد زیادی از تبلت ها...

30 مرداد 1399

در محاصره با اخبار بد، چه کنیم؟

وب سایت فرادید: شوک به جامعه به خاطر اخبار بد می تواند در هر جامعه ای برای مردم زیان بار و آسیب زننده باشد. اخبار بد و نگران کننده یکی از موضوعاتی است که نشاط و شادی را از ساحت اجتماع دور می کند. با این حال طی چند وقت اخیر سرعت حوادث و رخداد ها به طرزی باورنکردنی...

26 مرداد 1399

تأثیر فالوورهای نویسنده در انتخاب ناشر

علیرضا سیف الدینی با بیان این که به در دسترس بودن نویسنده، آن هم به این شدت معتقد نیست می گوید: ناشرانی هستند که کتاب کسی را که فالوورهای زیادی دارد به ­راحتی قبول می­ کنند تا کسانی که در این راه زحمت کشیده ­اند.

22 مرداد 1399

طرز تهیه کیک تولد خامه ای در خانه حرفه ای اما ساده!

کیک تولد از جمله مهمترین بخشهای یک جشن تولد است که به هیچ عنان نمیتوان آن را نادیده گرفت. در واقع جشن تولد بیشتر وقتها با کیک آن به یاد میماند. البته هدیه ها هم نقش مهمی در بیاد ماندن جشن تولد دارند. شاید اولین گزینه خرید یک کیک از قنادی سر کوچه باشد اما...

21 مرداد 1399

دولت 4900 میلیارد تومان دیگر اوراق فروخت، حراج بعدی 27 خرداد

در حراج اوراق بدهی دولتی 8 بانک سفارش های خود را به ارزش 221 هزار میلیارد ریال در سامانه بازار بین بانکی ثبت کردند و وزارت اقتصاد با فروش 4900 میلیارد تومان اوراق به 4 بانک موافقت کرد.

20 مرداد 1399

خبرنگاران کشف 270 کیلو مرفین در قزوین

قزوین - خبرنگاران - فرمانده انتظامی استان قزوین از کشف 270 کیلو مرفین در عملیات ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان خبر داد.

17 مرداد 1399

مبلغ و دوره پرداخت بیمه بیکاری در ایام کرونا

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان نمود که میزان 5 هزار میلیارد تومان بر اساس حداقل دستمزد به مدت 3 ماه، به افرادی که در سامانه بیمه بیکاری ثبت نام کرده اند، پرداخت می شود. بر این اساس می توان گفت که دولت برای حدود 925 هزار نفر، بیمه بیکاری...

17 مرداد 1399

کشف 4 هزار جلد کتاب ممنوعه و دستگیری 11 نفر

رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت از اجرای طرح برخورد با عاملان فروش کتب غیرمجاز و ممنوعه در محدوده خیابان انقلاب، اطلاع داد و گفت: در این طرح 11 نفر دستگیر و بیش از 4 هزار جلد کتاب بدون مجوز انتشار و ممنوعه کشف و ضبط شد.

16 مرداد 1399

داستان آغاز بزرگ ترین استارتاپ خودرویی کشور

دنیای استارتاپ ها در اواخر سال 98مهمان ناخوانده ای داشت که هر چه تلاش کرد، نتوانست استارتاپ های پیروز را زمین بزند. خبر سرمایه گذاری حرکت اول روی همراه مکانیک نیز حاکی از هم جهت شدن این دو شرکت بزرگ برای رشد اکوسیستم استارتاپی ایران است.

14 مرداد 1399

سیاست خارجی جدید چین: دیپلماسی گرگ جنگجو

در پی شیوع بیماری کرونا و افزایش نقدها غربی از عملکرد چین در مهار این بیماری، این کشور سیاست خارجی جدیدی در پیش گرفت که مهمترین شاخصه آن، صراحت و قاطعیت دیپلماتیک است.

12 مرداد 1399

دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری ابلاغ شد

معاون حقوقی رئیس جمهوری دستورالعمل اجرایی ثبت تبدیل شرکت های تجاری را پس از تصویب ابلاغ کرد. تصویب این دستورالعمل رفع موانع تولید را به همراه دارد. همچنین حمایت و توسعه کسب و کارها در شرکت های دانش بنیان و نوپا دیگر هدفی است که در آن دنبال می شود.

4 مرداد 1399

مهر بارسلونا روی یک ستاره؛ غیرقابل فروش!

آنتوان گریزمان، ستاره فرانسوی بارسلونا فصل بعد هم در این تیم باقی خواهد ماند.

4 مرداد 1399

صدرنشینی ایرانی ها در خرید خانه از ترکیه

گزارش جدید مرکز آمار ترکیه نشان می دهد ایرانی ها برای چهارمین ماه متوالی صدرنشین خریداران خارجی خانه در ترکیه شده اند.

4 مرداد 1399
تعداد: (137)