کسب و کار

جزئیات نو درباره مبلغ افزایش حقوق بازنشستگان در سال 1402

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی از تشکیل فراکسیون بازنشستگان برای نخستین بار در مجلس اطلاع داد.

6 آذر 1401

ایلان ماسک توییتر را به بانک تبدیل می نماید!

دیجیاتو نوشت: به نظر می رسد که ایلان ماسک می خواهد توییتر را به بانکی مدرن تبدیل کند که حتی می تواند کارت های نقدی و تسهیلات مالی داشته باشد. او این برنامه را در جلسه ای دقیقه نودی با کارمندان خود مطرح نموده و ظاهراً قرار است این شبکه اجتماعی را به قابلیتی...

21 آبان 1401

سریع ترین کفش جهان!

تیم مهندسین رباتیک Shift Robotics به تازگی از سریع ترین کفش دنیا رونمایی نموده اند. Moonwalkers با استفاده از بند های مغناطیسی دور کفش های انسان قرار می گیرد و سرعت حرکت او را افزایش می دهد.

8 آبان 1401

خوش خوراک ترین خرمالوی کشور متعلق به کجاست؟ ، چرا چیدن خرمالو به عنوان شغل خطرناک ثبت ملی شد؟

شروع چیدن میوه معروف باغ های غرب تهران با فصل آبان گره خورده است. باغداران محله کن و روستاهای اطراف، حالا دیگر چیدن خرمالو را شروع نموده اند؛ میوه ای که چیدنش کاری سخت و خطرناک است.

4 آبان 1401

قیمت خودرو های ایران خودرو و سایپا امروز شنبه 30 مهر 1401

خبرنگاران- قیمت دنا پلاس اتوماتیک امروز شنبه 30 مهر در بازار آزاد به 524 میلیون تومان رسید. این رقم رشد چهار میلیونی قیمت دنا پلاس اتوماتیک نسبت به معاملات آخرین روز کاری هفته قبل را نشان می دهد و درمقایسه با سایر محصولات داخلی بیشتر است. سمند lX، دنا پلاس،...

30 مهر 1401

وزیر ارتباطات: هدف ایجاد شبکه ای امن در گستره جغرافیایی ایران است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اجرای شبکه ملی اطلاعات حدود 50 درصد پیشرفت داشته و هدف این است که شبکه ای پرسرعت، باکیفیت، مستقل و امن را در گستره جغرافیایی ایران فراهم شود تا انواعی از خدمات پرسرعت و باکیفیت در اختیار مردم قرار گیرد.

13 مهر 1401

آیا بازپرداخت حق بیمه زنان خانه دار امکانپذر است؟

بیمه زنان خانه دار ذیل طرح بیمه فراگیر خانواده ایرانی، امکان دریافت مستمری بازنشستگی و ازکارافتادگی را برای زنان غیرشاغل فراهم می آورد.

6 مهر 1401

توقف فراوری سمند و پژو 405 تا خط فراوری هایما S8 در ایران خودرو

پس از بازدید سرزده رئیس جمهور از ایران خودرو در سال گذشته، شاهد تغییرات زیادی در برنامه های خودروسازان بودیم. توقف فراوری خودروهای قدیمی، افزایش فراوری، تکمیل خودروهای ناقص و معرفی محصولات نو از جمله برنامه های خودروسازان است که در حال اجرا شدن یا در...

30 شهریور 1401

خبر مهم میرکاظمی برای حقوق کارمندان ، کارمندان تا چه زمانی منتظر باشند؟

رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه باید منابع افزایش حقوق کارمندان مشخص شود تا به افزایش پایه پولی و تورم منجر نشود، گفت: این موضوع در حال بررسی است و احتمالاً در شهریور در مورد آن تصمیم گیری صورت بگیرد.

2 شهریور 1401

تصویب طرح ممنوعیت سلاح در مجلس نمایندگان آمریکا

مجلس نمایندگان آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) طرحی را برای ممنوعیت سلاح های سبک به تصویب رساند. این مصوبه برای تبدیل شدن به قانون راستا پر پیچ و خم و احتمالا غیرممکنی در پیش رو دارد.

11 مرداد 1401
تعداد: (5504)