اتباع روس مظنون به تدارک حمله تروریستی در بلاروس شدند

به گزارش مهسان بلاگ، روز چهارشنبه، 33 تن از شهروندان روسیه از کارکنان یک شرکت نظامی خارجی در پایتخت بلاروس دستگیر شدند که به فراهم سازی تدارکات برای اجرای یک حمله تروریستی متهم شده اند.

اتباع روس مظنون به تدارک حمله تروریستی در بلاروس شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، آندری راوکوف دبیرکل شورای امنیت جمهوری بلاروس بیان کرد که شهروندان روسی که روز چهارشنبه در مینسک دستگیر شده اند، مظنون به فراهم سازی تدارکات برای یک حمله تروریستی هستند و یک پرونده جنایی در این زمینه تشکیل شده است.

این مقام بلندپایه امروز، پنجشنبه در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب، یادآور شد که پرونده جنایی در چارچوب ماده قانونی مشارکت در تدارک حمله تروریستی باز شده است.

خبرگزاری دولتی بل.ت.آ بلاروس پیش از این به نقل از منابع خبری خود در ارگان های انتظامی این کشور گزارش داد که شب گذشته 33 نفر از اتباع روسی که نمایندگان یک شرکت نظامی خارجی هستند، در خاک بلاروس بازداشت شدند.

این خبرگزاری همچنین یادآور شد که بیش از 200 نفر از اتباع خارجی با هدف بی ثبات کردن اوضاع داخلی در طول مبارزات انتخاباتی، به بلاروس وارد شده اند. جزییات بیشتری در این خصوص فاش نشده است.

به همین دلیل، صبح امروز (پنج شنبه) تمامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بلاروس به کمیسیون مرکزی انتخابات این کشور دعوت شدند تا در نشست غیرمترقبه درباره شرایط حساس بوجود آمده در بلاروس رایزنی نمایند.

به نامزدهای پست ریاست جمهوری بلاروس، در مورد تقویت اقدامات امنیتی در جریان مبارزات انتخابات اطمینان داده شد. در این نشست، دبیر کل شورای امنیت جمهوری بلاروس نیز حضور داشت. راوکوف تأیید کرد که رویدادهای انتخاباتی همچنان بدون محدودیت برگزار خواهد شد، البته ردیاب های فلزی و نرده های امنیتی در محل برگزاری تجمع های انتخاباتی نصب می شوند.

در این نشست ناتالیا کوچانووا رئیس شورای جمهوری بلاروس (مجلس اعلای این کشور) نیز حضور داشت. وی یادآور شد: اوضاع (در رابطه با اتباع روسی بازداشت شده) بسیار جدی و حساس است.

این مقام مجلسی از اظهار نظر درباره چگونگی تأثیر این شرایط بر روابط مینسک با مسکو خودداری کرد و گفت: من نمی توانم در این باره اظهار نظری کنم، چرا که روسیه شریک نزدیک کشور ما است. و تا روشن شدن اوضاع باید صبر کرد.

انتخابات ریاست جمهوری در بلاروس برای تاریخ 9 ماه آگوست (19 مرداد ماه) برنامه ریزی شده است.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 56735

به "اتباع روس مظنون به تدارک حمله تروریستی در بلاروس شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتباع روس مظنون به تدارک حمله تروریستی در بلاروس شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید