اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در کرمانشاه

به گزارش مهسان بلاگ، خبرنگاران/کرمانشاه رئیس گروه بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از شروع کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال تزریقی از پنجم بهمن ماه سال جاری اطلاع داد و اضافه نمود: این طرح تا انتها سال ادامه دارد.

اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در کرمانشاه

کیوان خاصی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: به منظور ریشه کنی بیماری فلج اطفال در کشور، برنامه واکسیناسیون بچه ها با قطره خوراکی فلج اطفال همیشه در سراسر کشور در حال انجام است و جهت افزایش اثربخشی بیشتر این واکسن از شهریور ماه سال 1394، یک نوبت واکسن فلج اطفال تزریقی در سن چهار ماهگی به برنامه معمول واکسیناسیون بچه ها اضافه شد.

وی اضافه نمود: به دنبال اجرای این برنامه، احتیاج به واکسن در سطح کشور افزایش یافت و به علت عدم فراوری واکسن توسط شرکت های فراوری کننده، از ابتدای سال 1395 موجودی واکسن در سطح کشور به شدت کاهش یافت.

وی گفت: با توجه به کمبود واکسن در کشور، این برنامه(تزریق واکسن در سن چهارماهگی) متوقف شده و تنها در استان هایی که با افغانستان و پاکستان هم مرز بوده و نیز استان هایی که از این دو کشور که جزو مناطق آلوده ویروس فلج اطفال محسوب می شوند مهاجرپذیر هستند، اجرا می شد.

وی اضافه نمود: در نهایت با پیگیری های مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت واکسن مورد احتیاج کشور تامین و از شهریورماه سال گذشته برنامه واکسیناسیون در تمام استان ها اجرا شد.

خاصی توضیح داد: در حال حاضر به منظور تکمیل واکسیناسیون بچه های که در بازه زمانی اول آذر 1394 تا 31 اردیبهشت 1397 متولد شده اند و واکسن برای آنها در سن چهار ماهگی تزریق نشده، کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال تزریقی از پنجم بهمن ماه امسال در سطح استان اجرا و تا خاتمه امسال ادامه دارد.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 34241

به "اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای کمپین واکسیناسیون تکمیلی فلج اطفال در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید