افتتاح نمایشگاه طراحی بچه ها از نقش برجسته سرباز هخامنشی هم زمان با روز دانش آموز

به گزارش مهسان بلاگ، نمایشگاه نقش برجسته و طراحی بچه ها از نقش برجسته سرباز هخامنشی تخت جمشید استردادی از آمریکا در موزه ملی ایران برپا می شود.

افتتاح نمایشگاه طراحی بچه ها از نقش برجسته سرباز هخامنشی هم زمان با روز دانش آموز

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی موزه ملی ایران، این نمایشگاه ماحصل کار گروهی هنرجویان 5 تا 9 ساله ای است که هم زمان با برپایی نمایشگاه تک اثر نقش برجسته سرباز هخامنشی استردادی از آمریکا در موزه ملی ایران و به مناسبت روز جهانی کودک به بازدید آن در موزه ایران باستان آمدند و ضمن آشنایی با سرگذشت این سرباز ایرانی، یافته های خود را دریک کارگاه هنر های تجسمی با مربیگری الهام خسروی نقش زدند. این نمایشگاه متشکل از 56 کارهنری شامل 37 نقش برجسته با گل رس و 19عدد تابلو طراحی با روان نویس است.

این بچه ها در این کارگاه ضمن آشنایی با قصه یک میراث استردادی و به قول خودشان بسیار هیجان انگیز، توانستند این معانی جدید خود را در قالب آثار هنری به مرحله ظهور برسانند. دست ساخته هایی که تواناییهایشان را دردرک و دریافت مفاهیم موزه وآثار تاریخی فرهنگی بیشتر از پیش به نمایش می گذارد. در بازدید از این آفریده های هنری آن چه بسیار خودنمایی می کند دنیای خلاق و اثر بخشی است که حکایت از میراث گران بها و پرافتخاری دارد که شکوه و صلابتش توسط بچه ها این سرزمین با تمام حس هایشان بدون هیچ محدودیتی کشف و در قلب و روحشان نهادینه شده است.حالا به راستی خود سرباز بر این سرزمین گوهر خاکند.

این نمایشگاه به همت موزه ملی ایران، موزه مجازی بین المللی هنر کودک و آموزشگاه هنرهای تجسمی بادبادک شکل گرفته و از امروز 13 آبان 1397 هم زمان با روز دانش آموز گشایش می یابد و تا 18 آبان از ساعت 9 الی 17 پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 15247

به "افتتاح نمایشگاه طراحی بچه ها از نقش برجسته سرباز هخامنشی هم زمان با روز دانش آموز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح نمایشگاه طراحی بچه ها از نقش برجسته سرباز هخامنشی هم زمان با روز دانش آموز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید