اقدامات معاونت صنایع دستی برای حمایت از هنرمندان استان های سیل زده ، اعطای تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت به هنرمندان خسارت دیده

به گزارش مهسان بلاگ، معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از حمایت های همه جانبه این معاونت از هنرمندان استان های سیل زده اطلاع داد و به تشریح اقدامات این معاونت از هنرمندان صنایع دستی در استان های سیل زده پرداخت.

اقدامات معاونت صنایع دستی برای حمایت از هنرمندان استان های سیل زده ، اعطای تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت به هنرمندان خسارت دیده

پویا محمودیان معاون صنایع دستی کشور، امروز پنجشنبه 8 فروردین 98 در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، اضافه نمود: با وقوع سیل در استان هایی مانند گلستان و مازندران، آنالیز های این معاونت برای معین میزان خسارت به هنرمندان صنایع دستی و کارگاه های این هنرمندان شروع شد و به صورت میدانی کارگاه های این هنرمندان مورد آنالیز نهاده شد.

او گفت: تمام کارگاه های شهری و روستایی در استان گلستان به صورت میدانی مورد آنالیز نهاده شد و در مجموع از 1808 کارگاه از نزدیک بازدید شد و ضمن گفت و گو با هنرمندان صنایع دستی، میزان خسارت وارد شده به کارگاه ها به صورت دقیق مورد آنالیز نهاده شد.

محمودیان اضافه نمود: در استان مازندران نیز کارگاه های شهر و روستایی این استان از نزدیک مورد آنالیز نهاده شد و میزان خسارت وارد شده به این کارگاه ها در شهرهای سوادکوه، ساری، نکاه، بهشهر، گلوگاه و ... به طور دقیق آنالیز و معین شد.

معاون صنایع دستی کشور گفت: در آنالیز های به عمل آمده تعیین شد، متاسفانه سیل به 1808 کارگاه صنایع دستی در استان گلستان آسیب رسانده که برآورد ریالی این خسارات 126 میلیارد تومان است.

محمودیان ادامه داد: این درحالی است که خوشبختانه میزان خسارت سیل در استان مازندران به کارگاه های صنایع دستی نسبت به استان گلستان، زیاد نبود و در مجموع بر اساس برآوردهای ریالی، سیل 5 میلیارد تومان به کارگاه های صنایع دستی این استان خسارت وارد نموده است.

او یادآور شد: خسارت های وارد شده به کارگاه های صنایع دستی در دو استان گلستان و مازندران به ستاد بحران اعلام شد و خسارت های وارد شده به هنرمندن صنایع دستی و کارگاه های آن ها جبران خواهد شد.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی گفت: خسارت های وارد شده به هنرمندان صنایع دستی و کارگاه های آن ها، با اعطای تسهیلات بلاعوض و یا ارزان قیمت جبران خواهد شد و از هنرمندان صنایع دستی حمایت های لازم و همه جانبه به عمل خواهد آمد.

محمودیان در بخش دیگری از صحبت های خود به بازارچه های نوروزی اشاره نمود و گفت: در استان هایی که دچار سیل نبودند، بازارچه های نوروزی صنایع دستی برپا شد و که این بازارچه ها با استقبال بسیار خوب مسافران نوروزی روبه رو شد و میزان فروش بازارچه های نوروزی صنایع دستی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: میراث آریا
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 15227

به "اقدامات معاونت صنایع دستی برای حمایت از هنرمندان استان های سیل زده ، اعطای تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت به هنرمندان خسارت دیده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقدامات معاونت صنایع دستی برای حمایت از هنرمندان استان های سیل زده ، اعطای تسهیلات بلاعوض و ارزان قیمت به هنرمندان خسارت دیده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید