امنیت ملی افغانستان: طالبان برای موفقیت فرایند صلح باید با دولت تعامل کند

به گزارش مهسان بلاگ، سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان از طالبان خواست تا برای به نتیجه رسیدن فرایند صلح با دولت تعامل و همکاری کند.

امنیت ملی افغانستان: طالبان برای موفقیت فرایند صلح باید با دولت تعامل کند

به گزارش دفتر منطقه ای مهسان بلاگ، جاوید فیصل سخنگوی شورای امنیت ملی افغانستان با اشاره طرح اشرف غنی برای آزادی مشروط و تدریجی زندانیان طالبان در توئیتی نوشت که ساز و کاری برای پیشرفت در فرایند صلح ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: طالبان باید با ما کار نمایند تا راهکاری پیدا کنیم، زندانیان شان را آزاد نموده و برای صلح کوشش نمایند. اکنون توپ در زمین آن هاست و باید تصمیم بگیرند که آیا می خواهند بخشی از مشکل باقی بمانند یا بخشی از راهکار شوند.

طالبان خواهان آزادی 5 هزار زندانی به عنوان پیش شرطی برای شروع گفت وگوهای بین الافغانی است اما اشرف غنی با آزادی مشروط و تدریجی این زندانیان موافقت نموده است.

براساس این طرح قرار است از امروز 1500 نفر از زندانیان طالبان آزاد شوند و در هر روز 100 نفر از زندانیان با توجه به سن، شرایط سلامت و مدت به جامانده حبس آزاد شوند.

ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام نمود که بقیه زندانیان نیز پس از شروع و در جریان مذاکرات مستقیم بین الافغانی با طالبان و به شرط کاهش خشونت ها آزاد خواهند شد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 39744

به "امنیت ملی افغانستان: طالبان برای موفقیت فرایند صلح باید با دولت تعامل کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امنیت ملی افغانستان: طالبان برای موفقیت فرایند صلح باید با دولت تعامل کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید