بریتانیا کاری به مناسبات اتحادیه و ایرلند نداشته باشد

به گزارش مهسان بلاگ، ورهوفشتات می گوید درصورتی که بریتانیایی ها به اراده اتحادیه اروپا در حمایت از ایرلند احترام بگذارند می توان امیدوار بود که پس از نهایی شدن برگزیت رابطه نزدیکی بین اروپا و بریتانیا پس از برگزیت برقرارشود.

بریتانیا کاری به مناسبات اتحادیه و ایرلند نداشته باشد

گی ورهوفشتات، رهبر حزب لیبرال در مجلس اروپا و یکی از میانجی های مذاکرات برگزیت بین اتحادیه اروپا و دولت بریتانیا می گوید اروپا سعی می نماید حتی پس از نهایی شدن برگزیت رابطه نزدیکی با بریتانیا داشته باشد به شرطی که این کشور به رابطه و حمایت اتحادیه اروپا از ایرلند و مرزهای این جمهوری کاری نداشته باشد.

یکی از شرط های جدید دولت بریتانیا برای اقناع مجلس این کشور در تایید توافق برگزیت، تغییراتی در زمینه این توافق درباره مرز بین دو ایرلند است. ورهوفشتات پس از دیداری که در بروکسل با ترزا می داشت این سخنان را بیان نمود.

گی ورهوفشتات همچنین تایید کرد که خروج بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا می تواند فاجعه بار و پایانی برای هرگونه همکاری میان اتحادیه اروپا و بریتانیا گردد.

دولت ترزا می در یک دوراهی بی سابقه قرار گرفته است. برای تایید توافق برکسیت در مجلس این کشور احتیاج دارد تا نمایندگان را درباره مفاد این توافق قانع کند که تا کنون در دو رای گیری پیروز نشده است.

همزمان محافظه کاران کابینه دولت سعی می نمایند تا با تغییر بعضی مفاد، از جمله مرز بین دو ایرلند نمایندگان مجلس را راضی نمایند تا به این توافق رای دهند اما رهبران اتحادیه اروپا بارها اعلام نموده اند که دست از حمایت های خود از ایرلند به عنوان عضوی از اتحادیه اروپا برنخواهند داشت و به جز توافق مورد تایید ماه دسامبر برکسیت، حاضر نیستند درباره توافقی جدید مذاکره نمایند.

چهارشنبه، ششم فوریه، دونالد تاسک، رییس شورای اروپا به طرفداران خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا طعنه زد و گفت که جایگاهی در جهنم برای کسانی که بدون برنامه، برگزیت را به راه انداختن، در نظر گرفته شده است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 21 شهریور 1400 بروزرسانی: 21 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 5311

به "بریتانیا کاری به مناسبات اتحادیه و ایرلند نداشته باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بریتانیا کاری به مناسبات اتحادیه و ایرلند نداشته باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید