بیشترین اثر واکسیناسیون کاهش فوت کرونا است، لزوم تداوم رعایت شیوه نامه ها پس از واکسیناسیون

به گزارش مهسان بلاگ، خبرگزاری خبرنگاران- سرپرست مرکز مدیریت آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت گفت: براساس جدیدترین تحلیل های آماری درباره اثربخشی واکسیناسیون کرونا، بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش جدی نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا بوده است.

بیشترین اثر واکسیناسیون کاهش فوت کرونا است، لزوم تداوم رعایت شیوه نامه ها پس از واکسیناسیون

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران به نقل از روابط عمومی وزارت بهداشت؛ دکتر علی شریفی زارچی، نتایج واکسیناسیون کرونا را در تحلیلی آماری با مقاسیه نرخ ابتلا و فوت افراد واکسن زده و افراد واکسن نزده، تحلیل و استنباط نموده و این نتایج را در گزارشی ارائه داد.

وی گفت: واکسیناسیون تأثیر بسیار چشمگیری در کاهش نرخ فوت ناشی از کرونا در تمامی گروه های سنی داشته است. تحلیل درصد اثرگذاری واکسن در هر گروه سنی و هر زمان بر اساس مقایسه نرخ فوت در افرادی که واکسن نزده اند و افرادی که یک یا دو نوبت واکسن دریافت نموده اند، به سادگی امکان پذیر است.

دکتر شریفی زارچی اضافه نمود: بیشترین اثر واکسیناسیون، کاهش جدی نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا بوده است. با این حال، افرادی که حتی دو نوبت واکسن را دریافت نموده اند، کماکان در معرض ابتلا به کرونا و بستری هستند؛ لذا پیشنهاد می گردد، تداوم رعایت پروتکل های بهداشتی، حتی پس از دریافت هر دو نوبت واکسن، برای جلوگیری از ابتلای افراد و آغاز خیز ششم بیماری کماکان مورد تاکید قرار گیرد.

تأکید مؤکد به تداوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی پس از واکسیناسیون

دکتر شریفی زارچی گفت: تأثیر چشمگیر واکسیناسیون در کاهش نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا در سنین بالاتر هم به وضوح مشاهده می گردد. با این وجود، احتمال فوت ناشی از ابتلا به کرونا بویژه در سنین بالای 60 سال به صفر نرسیده است؛ بنابراین توصیه می گردد تداوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی حتی پس از واکسیناسیون صورت پذیرد. بعلاوه، امید است، تزریق نوبت سوم به گروه بالاتر از 60 سال منجر به کاهش نرخ فوت ناشی از ابتلا به کرونا در این افراد گردد که تحلیل نتایج آن پس از پیشبرد برنامه ارائه می گردد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 24 دی 1400 بروزرسانی: 24 دی 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 102080

به "بیشترین اثر واکسیناسیون کاهش فوت کرونا است، لزوم تداوم رعایت شیوه نامه ها پس از واکسیناسیون" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیشترین اثر واکسیناسیون کاهش فوت کرونا است، لزوم تداوم رعایت شیوه نامه ها پس از واکسیناسیون"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید