ترامپ: جنبش زندگی سیاهان مهم است تفرقه افکنانه است

به گزارش مهسان بلاگ، رییس جمهوری آمریکا حامیان جنبش زندگی سیاهان مهم است را که خواهان برطرف تبعیض نژادی ساختار در این کشور هستند، جزو تفرقه افکنان دانست.

ترامپ: جنبش زندگی سیاهان مهم است تفرقه افکنانه است

به گزارش ایرنا؛ دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا بامداد آدینه در گفت وگویی با مارک تیسن ستون نویس روزنامه واشنگتن پس به انتقاد از جنبش زندگی سیاهان مهم است پرداخت و آن ها را مبلغ خشونت علیه پلیس معرفی کرد.

ترامپ گفت که آن ها مارکسیست و کسانی هستند که تفرقه در میان مردم ایجاد می نمایند و توضیح داد: من تنها کسی نیستم که اینطور حس می کنم. بسیاری از مردم نمی خواهند در این باره صحبت نمایند، چون جرات نمی نمایند اما چنین حسی دارند.

رییس جمهوری آمریکا همچنین گفت که مخالف دوران برده داری و جدایی ایالات جنوب این کشور است که منجر به جنگ داخلی ایالات متحده شد، اما از نظر او کسانی که کوشش می نمایند آثار و نام های مربوط به این دوران را از بین ببرند، قصد حذف و تکرار تاریخ را دارند.

جنبش موسوم به زندگی سیاهان مهم است در هفته های اخیر با برگزاری اعتراض ها و تظاهرات بسیار گسترده در سراسر آمریکا نسبت به تبعیض ساختاری علیه سیاهپوستان در این کشور اعتراض نموده است.

اعتراضات علیه نژادپرستی در آمریکا پس از قتل جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی که در حین دستگیری توسط پلیس در حالی که دستبند به دست داشت در اثر فشار زانوی پلیس سفید پوست جان داد، شدت گرفته است.

روز گذشته شعار ضدتبعیض نژادی زندگی سیاهان مهم است بر خیابان مقابل برج ترامپ در شهر نیویورک نقش بست و بیل دو بلاسیو شهردار نیویورک هم شخصا در این کار مشارکت داشت.

پیش از این در خیابان منتهی به کاخ سفید هم شعار زندگی سیاهان مهم است نقاشی شده بود و نام آن خیابان هم به این شعار تغییر یافت.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 55249

به "ترامپ: جنبش زندگی سیاهان مهم است تفرقه افکنانه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: جنبش زندگی سیاهان مهم است تفرقه افکنانه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید