ترامپ ضمن تبریک به بایدن: دموکرات ها می خواهند نامزدی را از سندرز بگیرند

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس جمهور آمریکا در واکنش به انتخابات درون حزبی نامزدهای دموکرات در ایالت کارولینای جنوبی، ضمن تبریک گفتن پیروزی جو بایدنِ خواب آلود، بار دیگر دموکرات ها را به تلاش برای ممانعت از پیروزی برنی سندرز متهم کرد.

ترامپ ضمن تبریک به بایدن: دموکرات ها می خواهند نامزدی را از سندرز بگیرند

به گزارش گروه بین الملل مهسان بلاگ، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سه پیام توئیتری به اولین پیروزی جو بایدن در انتخابات درون حزبی و مقدماتی نامزدهای دموکرات رقابت ریاست جمهوری این کشور واکنش نشان داد.

چهارمین ایستگاه انتخاباتی مقدماتی نامزدهای دموکرات رقابت سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) در ایالت کارولینای جنوبی برگزار شد؛ رقابتی که پیش از این به ترتیب در آیووا، نیوهمپشایر و نوادا برگزار شده بود.

با مشخص شدن نتایج اولیه رقابت درون حزبی دموکرات ها در کارولینای جنوبی، جو بایدن که تا به امروز عملکرد ضعیفی از خود بر جا گذاشته بود، سر انجام توانست اولین پیروزی خودش را در انتخابات مقدماتی کسب کند.

با شمارش حدود 86 درصد آراء، بایدن با کسب 48.4 درصد از آراء جایگاه اول را به خود اختصاص داد. سندرز نیز با کسب 19.9 درصد از آراء در جایگاه دوم و تام استیر با 11.3 درصد و پیت بوته جج با کسب 8.2 درصد آراء در جایگاههای سوم و چهارم قرار گرفتند (جزئیات بیشتر).

به دنبال پیروزی بایدن، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سه پیام توئیتری درباره انتخابات دموکرات ها در کارولینای جنوبی اظهارنظر کرده است.

ترامپ در توئیت اول خود، به مایکل بلومبرگ نامزد میلیاردر و دوست سابق خودش تاخته است.

رئیس جمهور آمریکا نوشت: پیروزی جو بایدن خواب آلود در انتخابات مقدماتی کارولینای جنوبی باید به معنای خاتمه کارزار مسخره مایک بلومبرگ کوچولو باشد. بعد از فاجعه بارترین مناظره در تاریخ مناظرات ریاست جمهوری، اکنون بایدن تعداد بسیار کم آرای مایک کوچولو را تکه تکه کرده و بسیاری از او روی گردان شده اند.

وی در توئیت دوم خود بار دیگر اتهام خود علیه سران حزب دموکرات درباره تلاش همه جانبه آنها برای ممانعت از پیروزی برنی سندرز را تکرار کرد.

در توئیت ترامپ آمده است: دموکرات ها دارند به شدت برای نابود کردن نام و وجهه برنی سندرز دیوانه و دور کردن نامزدی او (در حزب دموکرات) تلاش می کنند.

رئیس جمهور آمریکا در توئیت سوم خود پنج کلمه نوشته است: تبریک به جو بایدن خواب آلود.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 29 فروردین 1399 بروزرسانی: 29 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 37614

به "ترامپ ضمن تبریک به بایدن: دموکرات ها می خواهند نامزدی را از سندرز بگیرند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ ضمن تبریک به بایدن: دموکرات ها می خواهند نامزدی را از سندرز بگیرند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید