تکواندوکاری که در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد به اردو دعوت می گردد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، مهرو کمرانی سرمربی تیم ملی تکواندو در گفت وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو در مورد اردوی دختران تکواندو گفت: بعد از 9 ماه تعطیلی اجباری به خاطر شیوع ویروس کرونا بالاخره از 15 آذرماه اردوی آماده سازی خود را با حضور 6 هوگوپوش که پیش از این کارنامه خوبی داشتند شروع کردیم.

تکواندوکاری که در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد به اردو دعوت می گردد

وی اضافه نمود: برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک بعد از هماهنگی و جلسات متعددی که زیر نظر شورای مشورتی فدراسیون برگزار گردید، وزن اول و دوم المپیکی را مد نظر قرار دادیم و تکواندوکاران را به اردو دعوت کردیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: خوشبختانه در این اردو بچه ها آماده تر حاضر شدند و در این مرحله بعد از اینکه برای دومین مرتبه تست بررسی بدن (این بادی) را پشت سر گذاشتند، درصد چربی همه بچه ها به زیر 13 رسیده است. برای اولین بار است که طی این چند سال اخیر در اردوی دختران چنین اتفاقی افتاده است.

کمرانی توضیح داد: دختران تکواندو قدم عظیمی برای حرفه ای تر شدن برداشتند و بالاخره متوجه شدند این موضوع هم بخشی از دنیای حرفه ای است البته این طور نیست که تکمیل نماینده یک بازیکن حرفه ای صرفاً کنترل وزن و درصد چربی باشد اما یکی از گام هایی است که یاری می نماید تا ورزشکار خود را برای حضور در میادین عظیم آماده کند و از پایه های اصلی قلمداد می گردد.

وی ادامه داد: این روحیه و رفتار حرفه ای به کاد رفنی یاری می نماید تا برنامه هایی که برای آمادگی تکواندوکاران در نظر گرفته شده در یک جهت درست اجرایی گردد و دغدغه این را نداشته باشیم که برنامه ها را چطور تنظیم کنیم تا بچه ها که با اضافه وزن وارد می شوند دچار آسیب دیدگی نشده و از صفر اردو را آغاز نکنیم.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان با بیان اینکه برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک، ملی پوشان برنامه تمرینی را به صورت پیوسته و منسجم تا فروردین ماه پیگیری می نمایند، گفت: بعد از اینکه تقویم 6 ماهه اول سال 2021 ارائه شد سعی می کنیم قبل از رقابت های انتخابی قاره ای شرایطی را فراهم نموده تا بچه ها اردوی مشترکی را با تکواندوکاران دیگر کشورها داشته باشند یا اگر مسابقه ای در اوایل اسفندماه بود در آن شرکت نموده و میزان آمادگی تکواندوکاران را ارزیابی کنیم.

کمرانی در ادامه با اشاره به برگزاری رقابت های لیگ تکواندو گفت: فدراسیون تکواندو با برنامه ریزی که طی این چند ماه انجام داده است میخواهد مسابقات لیگ را با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار کند که البته این موضوع به ما یاری عظیمی می نماید تا بچه ها در مسابقه محک زده شوند؛ این موضوع حتی در رویدادی داخلی برای ما ارزشمند است و یک امتیاز مثبت خواهد بود.

وی اضافه نمود: اگر تکواندوکاری در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد و از نظر فنی توانمندی های خود را نشان دهد به اردو دعوت می گردد اما این طور نیست که معیارم برای انتخاب تنها لیگ باشد.

سرمربی تیم ملی تکواندو این طور ادامه داد: فرصت کوتاهی در اختیار داریم و با توجه به شرایط کرونا و قرنطینه ممکن است از اواخر اسفندماه برای حضور در مسابقات کسب سهمیه المپیک اعزام شویم؛ ما باید از این فرصت کمال استفاده را ببریم و کاری نکنیم که مانع گردد اردو به خوبی فرایند خود را سپری کند.

کمرانی خاطر نشان کرد: قطعاً کنترل تعداد زیاد بازیکنان در اردو سخت است و به همین خاطر تصمیم گرفتیم که اردوی قهرمانی آسیا را با 12 نفر آغاز کنیم و بعد از 14 روز رصد کردن بچه ها، در نهایت 8 تکواندوکار در اردو باقی بمانند.

وی توضیح داد: ورود بچه ها برای اردونشینی قهرمانی آسیا، روز 3 بهمن ماه و بعد از لیگ برنامه ریزی شده و همان نفراتی که قبلاً معرفی کردیم و تعدادی نفرات جدید وارد اردو می شوند که تست PCR می دهند و بعد از معین شدن نتیجه تمرینات آغاز می گردد. بچه ها باید سعی نمایند آمادگی نسبی خود را به دست آورند چراکه فرصت کمی داریم و در این مدت زمان باقی مانده باید به بالاترین حد آمادگی برسند.

سرمربی تیم ملی تکواندو بانوان گفت: با توجه به شرایط موجود برای حضور در قهرمانی آسیا نمی توانیم مسابقات انتخابی برگزار کنیم و ترجیح می دهیم با همان نفرات قبلی کار کنیم مگر اینکه بازیکنی آمادگی بالاتری را در لیگ به نمایش بگذارد که در این صورت حتماً از آن شخص استفاده می کنیم وگرنه با همان فرایند قبلی این رویداد را پشت سر می گذاریم اما بدون شک برای حضور در رقابت های جهانی، انتخابی برگزار می کنیم و امیدوار هستیم با خبرهای خوبی که می رسد تا آن موقع ویروس کرونا مهار شده و با خیال راحت بتوانیم نفرات برتر را انتخاب کنیم.

کمرانی در سرانجام گفت: امیدواریم فروردین 1400 برای ما آغاز خوبی باشد و بتوانیم هر دو سهمیه حضور در بازی های المپیک توکیو را کسب کنیم؛ بعد از آن هم مسابقات قهرمانی آسیا را به خوبی پشت سر بگذاریم و قدم عظیمی در اولین ماه سال جدید برداریم. انشاءالله در سال جدید اتفاقات خوبی را برای تکواندو ایران ببینیم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 24 بهمن 1399 بروزرسانی: 24 بهمن 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 74164

به "تکواندوکاری که در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد به اردو دعوت می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکواندوکاری که در لیگ عملکرد خوبی داشته باشد به اردو دعوت می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید