تیم ملی ایران جوان، پرامید و با انگیزه، این تیم قهرمانی می خواهد

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، تیم ملی تکواندو کشورمان با پتانسیل بالای خود در حالی وارد بیست و چهارمین دوره رقابتهای قهرمانی دنیا می گردد که همانند ادوار گذشته یکی از مدعیان جدی کسب عنوان قهرمانی است. رقابتهایی که به نظر می رسد با وجود تغییر سیستم امتیاز دهی سخت تر از تمام سالهای قبل برگزار خواهد شد.

تیم ملی ایران جوان، پرامید و با انگیزه، این تیم قهرمانی می خواهد

تکواندو ایران برای چندمین دوره متوالی با تغییر مربی راهی رقابتهای دنیای می گردد و در این دوره قرعه بنام فریبرز عسکری مرد با اخلاق و ملی پوش سالهای نه چندان دور تیم ملی افتاد. مردی که در مسابقات دنیای مبارزه نموده و مدال هم کسب نموده با یاری علی محمد بسحاق و وحید عبدالهی که پیش از این امتحان خود را در بخش های مختلف پس داده اند، تیم خود را مهیای حضور در این میدان سخت دنیای نموده است.

شایسته سالاری، ایجاد فضای رقابتی سالم برای تمام مدعیان حضور در ترکیب اصلی تیم ملی، برقراری نظم و انضباط بالا در اردوهای تیم ملی و ایجاد یک جو صمیمی و بانشاط در بین کادر فنی و بازیکنان که به تزریق بار روانی مثبت انجامید، از مهمترین پارامترهایی بود که در راستا انتخاب و آماده سازی تیم ملی مدنظر نهاده شد تا پس از برگزاری هشت مرحله اردوی آماده سازی، هشت تکواندوکار جوان اما با انگیزه مترصد آغاز مسابقات باشند.

تمرینات روزهای اخیر تیم ملی نشان می دهد که عسکری با علم به سختی های حضور در رقابتهای منچستر تیم خود را مهیای سفر به بریتانیا می نماید. هر چند مسابقات دنیای پیش از المپیک ها از سختی های خاص خود برخودار است، ولی افزایش امتیازات نفرات برتر در راستا کسب سهمیه المپیک 2020 این دشواریها را دو چندان افزایش داده است.

تکواندو ایران دوره قبل بدون کسب مدال طلا روی سکوی سوم دنیا ایستاد و در این دوره با نگاه جدی به کسب مدال های خوشرنگ طلا در اوزان مختلف، در کنار کسب سهمیه به ارتقا صندلی خود روی سکوی قهرمانی توجه ویژه ای دارد. در این بین رسیدن به سکوی نخست و کسب مدال طلا در اوزان مختلف با امتیاز 120 اهمیت فوق العاده ای دارد. این امتیاز نه تنها گام بلندی برای رسیدن به توکیوست، بلکه تیم را هم به کسب صندلی مناسب در رده بندی نهایی رهنمون می سازد.

ارزیابی تک تک نفرات اعزامی به به منچستر از نگاهی دیگر ثابت می نماید که این تیم برای آقایی دوباره در دنیا چیزی کم ندارد. آرمین هادی پور یکی از سه تکواندوکاری است که از تیم هشت نفره تجربه حضور در دوره قبل رقابتهای دنیای را در کارنامه دارد. جوان گیلانی تکواندو ایران سال گذشته عملکرد درخشانی در رقابتهای مختلف داشت و با نقره 2017 موجود و البته سخت کوشی و انگیزه بسیار بالا برای ایستادن روی سکوی نخست وزن 58- کیلوگرم دنیا مبارزه می نماید.

محمد حسن پلنگ افکن آنقدر در لیگ، مسابقات بین المللی در کیش و انتخابی های تیم ملی خوب بود تا بدون حرف و حدیث نام خود را وارد لیست مسافران منچستر کند. یکی از 5 تکواندوکاری که اولین تجربه دنیای خود را در قلب بریتانیا سپری می نماید. نماینده با اخلاق وزن 58- کیلوگرم اهل شهرستان نکا استان مازندران است که با قد و قامت بهتر نسبت به رقبای خود در روز نخست مسابقات می خواهد نوید بخش آغازی خود برای تکواندو ایران در بیست و چهارمین دوره دنیای باشد.

سروش احمدی چند سالی است که برای رسیدن به ترکیب تیم ملی کوشش می نماید و این بار حق خود را در میدان مسابقه گرفت. نکته مهم اینکه این بار از جویبار نه یک کشتی گیر که یک تکواندوکار به ترکیب تیم ملی رسیده و می خواهد روی شیء هاپ چانگ دنیای با رسیدن به سکوی قهرمانی وزن 63- کیلوگرم ثابت کند، جویبار در تکواندو هم قهرمان دنیا دارد. سروش توانایی کارهای بزرگ را دارد و این را در عمل ثابت خواهد نمود.

در وزن 68- یک تکواندوکار جوان با تجربه و از میانه مجوز حضور در رقابتهای دنیای را کسب نموده است. میرهاشم حسینی دوره قبل در یک وزن پایین تر نقره دنیا را کسب کرد و این بار برای طلای وزن چهارم کار دشواری دارد. او طلای این وزن را می خواهد و فرقی نمی نماید که حریف کره ای با تجربه و مدال دار باشد یا از بلژیک و روسیه!

سایت فدراسیون دنیای تکواندو امیرمحمد بخشی را یکی از شانس های کسب مدال طلا در وزن پنجم معرفی نموده است. دومین میانه ای تیم ملی که با نقره بازی های آسیایی و طلای جوانان دنیا، در وزنی مبارزه می نماید که هادی ساعی بهترین تکواندوکار تاریخ ایران سال ها عنوان دار دنیای بوده و آنقدر تجربه دارد که فرصت حضور در این میدان دنیای را به این سادگی ها از دست ندهد.

همواره اولین ها این فرصت را دارند که نام خود را در تاریخ ثبت نمایند و مهران برخورداری با 18 سال سن اولین تکواندوکار قزوینی است که با اثبات شایستگی های خود در رقابتهای مختلف فرصت حضور در رقابتهای دنیا را بدست آورد. دارنده نشان برنز نوجوانان آسیا در همین مدت کوتاه نمایشی دلپذیر در میدان مسابقه داشته و بدون شک نمی خواهد اعتماد کادر فنی را بی جواب بگذارد.

عرفان ناظمی سومین میانه ای تیم ملی تکواندو در رقابتهای دنیای است. در وزن 87- کادر فنی با توجه به قابلیت های فنی اش به او این فرصت را داد که مقابل رقبا در میدان دنیای مبارزه کند و بی شک با پتانسیل بالایی که دارد، می تواند زنگ خطری برای مدعیان این وزن در قهرمانی دنیا باشد.

در وزن هشتم نیز کاپیتان تیم ملی تکواندو ایران حضور دارد. سجاد مردانی در طول چند سال اخیر همواره یکی از بهترین های دنیا بوده و در یک سال اخیر پیشرفت قابل توجهی داشته و اکنون با کوله باری از تجربه و مدال، بعد از نقره دنیای 2013 پائوبلای مکزیک و در چهارمین حضور دنیای تنها با مدال طلا و کسب سهمیه حضور در المپیک فکر می نماید و بس.

در انتها باید اذعان داشته باشیم که قراردادن نام های کم تجربه و جوانی چون پلک افکن، برخوداری، ناظمی و… خود ریسک بزرگی آن هم برای میدان بزرگی چون قهرمانی دنیا بود و امیدوارم تیمی که با بهترین روش ممکن انتخاب شده و راه سختی تا رسیدن به میدان دنیای را طی نموده، دست پر به تهران بازگردد.

بانیما: قدرت گرفته از سیستم مدیریت محتوای بانیما

دور زمین: دور زمین: آشنایی با زیبایی های دنیا در مجله سرگرمی و گردشگری

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 9267

به "تیم ملی ایران جوان، پرامید و با انگیزه، این تیم قهرمانی می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تیم ملی ایران جوان، پرامید و با انگیزه، این تیم قهرمانی می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید