ثبت درخواست عضویت در انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی الکترونیکی شد

به گزارش مهسان بلاگ، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی از الکترونیکی شدن ثبت درخواست های عضویت در انجمن های میراث فرهنگی استان اطلاع داد.

ثبت درخواست عضویت در انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی الکترونیکی شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر با اعلام این خبر گفت: انجمن های میراث فرهنگی به عنوان نهادی مردمی و خودجوش یکی از بازوهای اجرایی و نظارتی هستند که از گذشته همراه و همگام با کارشناسان و مراقبان آثار تاریخی در تشکیلات میراث فرهنگی فعالیت داشته اند.

او ادامه داد: بسیاری از آثار تاریخی منحصر به فرد و ارزشمند، در مناطق روستایی و دور از شهرها و حتی در مناطق دور از دسترس واقع شده است و انجمن های میراث فرهنگی می توانند در پاسداری از این مواریث کهن و ارزشمند تاریخی و فرهنگی نقش ایفا نمایند.

مکرمی فر اظهار کرد: در این زمینه اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در اجرای مواد 18 و 19 تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری و با هدف بهره گیری هرچه بیشتر از نهادهای جامعه مدنی، شرایط و زمینه عضویت افتخاری در انجمن های میراث فرهنگی را تسهیل و آماده نموده است.

او اضافه نمود: تشکیل 480 انجمن میراث فرهنگی در 28 شهرستان های استان نشان دهنده عزم جدی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی در این زمینه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی گفت: در این بین نظر به اینکه بر اساس آنالیز های صورت گرفته، 1023 روستا در سطح استان واجد شرایط تشکیل انجمن میراث فرهنگی هستند، چنین اقدامی در دستور کار این اداره کل واقع شده است، سامانه الکترونیکی عضویت افتخاری در انجمن های میراث فرهنگی استان، به منظور کاهش هرچه بیشتر فرآیندهای اداری زائد در این موضوع، راه اندازی و رونمایی شده است.

مکرمی فر توضیح داد: متقاضیان می توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی (بخش انجمن های میراث فرهنگی) به آدرس اینترنتی https://razavichto.ir/NGO.aspx مراجعه و نسبت به تکمیل فرم عضویت افتخاری اقدام نمایند.

او اظهار کرد: همچنین در صورت تمایل به برقراری تماس، ارسال اخبار و اطلاعات، انتقاد و پیشنهاد از عملکرد انجمن میراث فرهنگی و ... می توانند بدون واسطه و به وسیله سامانه الکترونیکی پیش­ بینی شده در آدرس اینترنتی https://razavichto.ir/ContactTONGO.aspx با مسئول امور انجمن های میراث فرهنگی استان تماس برقرار نمایند و کد رهگیری دریافت نمایند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: میراث آریا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 30132

به "ثبت درخواست عضویت در انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی الکترونیکی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت درخواست عضویت در انجمن های میراث فرهنگی خراسان رضوی الکترونیکی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید