جاهای دیدنی راجستان هند

به گزارش مهسان بلاگ، در شمال هند استانی به نام راجستان واقع شده است که در نزدیکی مرز پاکستان واقع شده است. این استان یکی از محبوب ترین منطقه ها برای مسافران است زیرا منظره زیبایی دارد که در برگیرنده بیابان Thar و کوه های با شکوه Aravallis است.

جاهای دیدنی راجستان هند

راجستان به اسم مرکز راجپوت یک مکان بسیار فوق العاده برای کاوش مکان ها و معابدی است که به وسیله پادشاهی راجپوت در گذشته ایجاد شده است. وقتی به این استان زیبا و چشم نواز سفر می کنید سعی کنید تا جایی که می توانید از منطقه ها زیبا و تماشای آن بازدید کنید.

  1. کوه ابو(Mount Abu)

کوه ابو یک مکان تپه ای است که نمای بسیار فوق العاده ای به نواحی اطراف دارد. وجود یک فلات سنگی بدین معنی است که شما می توانید نواحی زیادی را مورد کاوش قرار دهید و از جاذبه های متعددی که در آن واقع شده است لذت ببرید.

دریاچه Nakki یکی از منطقه های است که در نزدیکی این کوه واقع شده است و باید از آن بازدید کنید. شما می توانید حتی یک قایق اجاره کنید و در آب های این دریاچه گشت و گذار نمایید. در این شرایط قادر خواهید بود زیبایی های اطراف دریاچه را ببینید و به تحسین آن بپردازید.

بعلاوه، یکی از موارد مجذوب نماینده دیگری که در کوه ابو وجود دارد معبد Dilwara است. قدمت این معبد به قرن دوازدهم بر می گردد و از سنگ مرمر سفید نفیس حکاکی شده است.

  1. بیکانر

اگرچه شهر بیکانر میزبان کاخ ها، قلعه تاریخی و حتی مرکز گشت و گذار با شتر است اما بیشتر هندی ها آن را به اسم مقصدی برای مشتاقان به غذا می شناسند که علاقه زیادی به مواد شیرین دارند. یکی از مواد سنتی که باید در این شهر امتحان کنید Kesar Kulfi است که یک دسر شیرین و منجمد است و می توان در روزهای گرم تابستان از آن استفاده کرد.

بیابان safaris هم در بیکانر محبوب است. شما می توانید از یک شتر بهره ببرید و فرهنگ و چشم اندازهای محلی این ناحیه را کاوش نمایید. زمانی که به این منطقه سفر می کنید نباید قلعه Junagarh بیکانر را از دست بدهید.

این قلعه در قرن شانزدهم ساخته شده است و در حال حاضر به اسم موزه به کار می رود.

  1. چیتورگار

شهر چیتورگار در ساحل رودخانه Berach واقع شده و برای جاذبه های چشم نوازی که دارد در میان افراد محبوب و شناخته شده است. این شهر قلعه چیتورگار را در خود جای داده است که محبوب مسافران و بازدید نمایندگان است.

این قلعه در قرن هفدهم ساخته شده و یکی از عظیمترین قلعه هایی است که در هند یافت می گردد. قلعه چیتورگار بسیار عظیم است و بازدید از آن یک روز کامل به طول می انجامد.

کار خود را با برج ویکتوری شروع کنید که در قرن پانزدهم ساخته شده و در شب به خوبی می درخشد. بعلاوه زمانی برای بازدید از کاخ Rana Kumbha اختصاص دهید که قدیمی ترین بخش قلعه است.

  1. پارک ملی رانتامبور

این پارک ملی پناهگاه حیات وحش هم هست که به اسم یکی از منطقه ها برتر گردشگری در کل دنیا شناخته شده است. این پارک برترین مکان برای تماشا ببر در حیات وحش است.

شما می توانید یک سیاحت اکتشافی برای کاوش پارک رزرو کنید و حیواناتی که در این پارک زندگی می نمایند را از نزدیک ببینید. یک وسیله کوچک و روباز به نام gypsy برای بازدید نمایندگانی که شجاع هستند بسیار عالی است.

در پارک ملی رانتامبور علاوه بر ببر می توانید از قایق برای تماشا حیات وحش و حیواناتی همانند پلنگ، کفتار، خرس تنبل و موارد دیگر بهره ببرید. در این سیاحت اکتشافی شانس این را خواهید داشت که از قلعه رانتامبور هم تماشا کنید. قدمت این قلعه به قرن دهم بر می گردد.

  1. بوندی

شهر بوندی یک مقصد منحصر به فرد در این منطقه است و مکانی است که به خاطر چاه های عمیقش مشهور و شناخته شده است. شهر بوندی هنوز 50 چاه عمیق دارد که می توانید از آن بازدید کنید. یکی از مشهور ترین چاه ها در این شهر چاه عمیق Queen است که قدمت آن به قرن پانزدهم بر می گردد.

بعلاوه در شهر بوندی می توانید از قلعه Taragarh هم بازدید کنید که در قرن شانزدهم ساخته شده و امروزه میزبان مجموعه هنری این شهر است. شما می توانید به راحتی از شر محیط شهری خلاص شوید و از دریاچه های اطراف بوندی تماشا کنید.

بعلاوه می توانید یک سیاحت اکتشافی در پناهگاه Ramgarh Vishdhari داشته باشید.

  1. Pushkar

Pushkar یک شهر مقدس است که به خاطر معبد براهما و مسابقه سالانه شترها مشهور و شناخته شده است. براهما یک سوم از تثلیث مقدس در مذهب هندو است و به Pushkar خانه براهما گفته می گردد.

معبد براهما در Pushkar را نباید از دست بدهید زیرا مراسم متعددی در آن برگزار می گردد. بعلاوه Pushkar میزبان سایر معابدی است که به ویشنو، ساویتری و شیوا اختصاص یافته است. در ماه نوامبر، Pushkar با وجود مسابقه شترها جان تازه ای می گیرد.

  1. جادهاپور

جادهاپور یا شهر آبی، در لبه بیابان Thar واقع شده است. نام مستعار آن از خانه های آبی رنگ زیادی که در این شهر وجود دارد نشئت گرفته است. وجود این خانه های آبی رنگ باعث می گردد زمانی که از بالا به این شهر نگاه می کنید یک منطقه آبی رنگ را ببینید.

این شهر با معابد و قلعه های مختلف پوشیده است و یک مقصد تاریخی با جاذبه های فراوان است.

سفر شما به این شهر بدون بازدید از قلعه Mehrangarh که قدمت آن به قرن پانزدهم می رسد تکمیل نخواهد شد. این قلعه عظیمترین قلعه ای است که در راجستان وجود دارد. این مجموعه میزبان تالار شیشه ای چشم نواز است.

  1. جیپور

مرکز راجستان جیپور، شهرستان شلوغ و پرتکاپو با جاذبه های جالب است.جیپور یک گوشه از مثلث طلایی را شکل می دهد و دروازه ای به مکان های کمتر شناخته شده در راجستان است. خوب باید بدانید که در شهر جیپور سه قلعه بسیار زیبا و تماشای وجود دارد. این قلعه ها به ترتیب قلعه Amber، قلعه Nahargarh و قلعه Jaigarh نام دارند.

یکی از مواردی که باید در این ناحیه به کاوش آن بپردازید کاخ شهر است که ترکیبی عالی از طراحی راجپوت و Mughal است. جیپور بعلاوه میزبان معابد متعددی است که ارزش بازدید را دارد.

  1. Jaisalmer

Jaisalmer که با اسم شهر طلایی شناخته شده است یک شهر قابل توجه و تماشای در حاشیه بیابان Thar است. یکی از ویژگی های زیبا و برجسته این شهر وجود قلعه Jaisalmer در آن است.

بر خلاف سایر قلعه هایی که در هند دیده می گردد، این قلعه کاملا کاربردی است و در داخل قلعه می توانید اقامت گاه های خصوصی، فروشگاه ها و حتی رستوران هایی را پیدا کنید.

وجود فروشگاه هایی برای خرید سوغات در داخل قلعه بسیار سرگرم نماینده است. شما می توانید مجسمه های برنزی یا جواهرات نقره ای را بخرید. در داخل دیوارهای قلعه، تعداد انگشت تعدادی معبد واقع شده است.

قدمت بعضی از معابد به قرن دوازدهم بر می گردد و برای بازدید عموم در صبح باز است.

  1. اودیپور

اودیپور که با اسم شهر دریاچه ها مشهور و شناخته شده است را نباید از دست بدهید. این شهر زیبایی های خاص خود را دارد که وجود دریاچه ها در آن بر این زیبایی افزوده است و جاذبه اصلی شهر به تعداد می رود. دو مورد از عظیمترین دریاچه هایی که در این شهر واقع شده است دریاچه Fateh Sagar و Pichola است که دریاچه مصنوعی هستند اما این موضوع از زیبایی آن ها نمی کاهد.

علت اصلی برای برای بازدید از اودیپور کاوش کاخ شهر است که مجموعه ای از کاخ ها، موزه ها و باغ هاست که در سبک معماری خاصی ساخته شده اند. معابد، زیارتگاه ها و اقامت گاه های سلطنتی و مجموعه های هنری هم در داخل کاخ شهر واقع شده است.

در شمال کاخ، معبد Jagdish واقع شده است که مشهورترین معبد اودیپور محسوب می گردد. این معبد که به لرد ویشنو اختصاص یافته است دارای کنده کاری های بسیار زیبایی است و در حال حاضر نقطه عطف نمادین شهر محسوب می گردد.

12 کلیسای معروف فرانسه

جاهای تماشای توکیو و جاذبه های گردشگری ژاپن

15 علت برای تجربه یک مسافرت تنهایی

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: آلامتو
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 91145

به "جاهای دیدنی راجستان هند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاهای دیدنی راجستان هند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید