خلاقان زیست بوم فناوری های مکان محور شناسایی می شوند

به گزارش مهسان بلاگ، با هدف شناسایی کارآفرینان و صاحبان ایده حوزه فناوری های اطلاعات مکانی، تفاهم نامه مشترکی میان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان نقشه برداری کشور امضاء شد.

خلاقان زیست بوم فناوری های مکان محور شناسایی می شوند

به گزارش گروه فناوری خبرنگاران به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فناوری های مکان محور مجموعه ای از تخصص های مرتبط با جمع آوری، نگهداری، پردازش، بازیابی و توزیع داده های جغرافیایی یا زمین مرجع است. این دانش دستاورد پیشرفت های دانش انفورماتیک در مهندسی نقشه برداری و علوم زمین محسوب می گردد.

ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای سامان دادن به حوزه فناوری های مکان محور تفاهم نامه ای با سازمان نقشه برداری امضا کرد.

سازمان نقشه برداری یکی از بازیگران اصلی زیست بوم ژئوماتیک کشور محسوب می گردد و متولی فراوری و به روزرسانی داده های مکان محور در مناطق غیرنظامی کشور است.

این درگاه مشترک با هدف شناسایی، صلاحیت سنجی و سازمان دهی کارآفرینان، صاحبان ایده، نهادها، شرکت های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی دارای توان علمی و فنی لازم راه اندازی شد.

همه بازیگران زیست بوم فناوری های ژئوماتیک کشور، به ویژه شرکت های دانش بنیان می توانند با مراجه به این درگاه از فعالیت های مشترک سازمان نقشه برداری کشور و گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی، حمل و نقل پیشرفته آگاه شوند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 بهمن 1398 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 29028

به "خلاقان زیست بوم فناوری های مکان محور شناسایی می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خلاقان زیست بوم فناوری های مکان محور شناسایی می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید