دادگاه عالی افغانستان اهرم فشار تیم های حاکم برای مشروعیت آرای غیربیومتریک

به گزارش مهسان بلاگ، در حالی که کمتر از 4 روز تا اعلام نتایج ابتدایی انتخابات افغانستان باقی است، نامزد ریاست جمهوری این کشور گفت که ارجاع آرای غیربیومتریک به دادگاه عالی اهرم فشار تیم های حاکم برای مشروعیت بخشی به این آرا است.

دادگاه عالی افغانستان اهرم فشار تیم های حاکم برای مشروعیت آرای غیربیومتریک

به گزارش دفتر منطقه­ ای مهسان بلاگ، رحمت­ الله نبیل مشاور سابق امنیت ملی افغانستان و از نامزدان ریاست­ جمهوری این کشور به مهسان بلاگ در کابل گفت که تیم­ های دولتی پس از هزینه میلیونی برای سازماندهی تقلب، اکنون کوشش دارند با اعمال فشار بر کمیسیون انتخابات، آرای غیر شفاف را وارد سیستم نمایند.

وی گفت: شورای نامزدان ریاست جمهوری افغانستان اتفاق نظر دارد که علاوه بر معرفی افراد دخیل در تقلب، تیم­ هایی را که به چنین اقداماتی دست زده­ اند نیز از فهرست نهایی حذف کند.

نبیل اضافه نمود: شورای نامزدان بزودی به شورای امنیت سازمان ملل نسبت به وضعیت دموکراسی و افرادی که می خواهند با تقلب بر سرنوشت افغانستان حاکم شوند، بطور رسمی شکایت خواهد نمود.

مشاور امنیت ملی افغانستان ادامه داد: همچنین سندهایی از تقلب نیز به این شکایت نامه ضمیمه خواهند شد.

وی همچنین از کمیسیون­ های انتخاباتی خواست تا تسلیم فشارها نشوند و شفافیت را فدای تسریع در اعلام نتایج نسازند.

کمیسیون مستقل انتخابات همیشه تاکید نموده است که تنها آرای بیومتریک شده از نظر آنها قابل قبول است. اگرچه بلافاصله پس از آن فضل­ هادی مسلم­یار، رئیس سنا و از هواداران اشرف غنی، گفته بود که با اعمال زور و فشار این کمیسیون را مجبور به قبول این آرا خواهیم کرد.

به تازگی نیز دفتر نمایندگی سازمان ملل در افغانستان (یوناما) نیز اعلام نموده بود که فقط از آرای بیومتریک و شمارش و اعتباربخشی به این آرا حمایت می­کند .

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 5 آذر 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 22263

به "دادگاه عالی افغانستان اهرم فشار تیم های حاکم برای مشروعیت آرای غیربیومتریک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دادگاه عالی افغانستان اهرم فشار تیم های حاکم برای مشروعیت آرای غیربیومتریک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید