دانشگاه الزهرا در برگزاری امتحانات خاتمه ترم پیشگام شد

به گزارش مهسان بلاگ، دانشگاه الزهراء گفت: حدود 35% از اساتید شیوه آموزش در قالب کلاس آنلاین همزمان را انتخاب کردند و 65% دیگر نیز از سامانه lms برای این منظور استفاده می کنند.

دانشگاه الزهرا در برگزاری امتحانات خاتمه ترم پیشگام شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از دانشگاه الزهرا، حدود 35% از اساتید شیوه آموزش در قالب کلاس آنلاین همزمان را انتخاب کردند و 65% دیگر نیز از سامانه lms برای این منظور استفاده می کنند.

در اطلاعیه این دانشگاه آمده است: با ادامه فرایند تعطیلی های نیم سال جاری دانشگاه ها و ابلاغ بخشنامه معاونت آموزشی وزارت علوم در خصوص امکان برگزاری آزمون های پایان ترم دانشجویان بصورت مجازی، دانشگاه الزهراء تمهیدات جدیدی را برای برگزاری امتحانات پایان ترم تمامی مقاطع تحصیلی به شکل مجازی و غیرحضوری در صورت عدم بازگشایی دانشگاه ها تا پایان ترم تحصیلی جاری، اندیشیده است.

براساس این گزارش ، دانشگاه الزهراء پیرو مصوبه شورای سیاستگذاری آموزش مجازی و با توجه به قابلیت های سامانه LMS و موافقت شورای آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه در رابطه با برگزاری امتحانات مجازی با استفاده از این سامانه، کارگاه الکترونیکی نحوه برگزاری آزمون مجازی برای اساتید به صورت آنلاین برگزار کرد.

لازم به ذکر است؛ پس از ورود ویروس کرونا و الزام به تعلیق کلاس های حضوری به دلیل رعایت الزامات بهداشتی، دانشگاه از هفته دوم اسفندماه اقدام به تعریف تمامی 786 استاد، 8555 دانشجو و 2249 درس ارائه شده در نیم سال جاری در سامانه آموزش الکترونیک (lms) و کلاس های آموزش همزمان کرد.بر همین اساس حدود 35% از اساتید شیوه آموزش در قالب کلاس آنلاین همزمان را انتخاب کردند و 65% دیگر نیز از سامانه lms برای این منظور استفاده می کنند.

لازم به ذکر است ، در این طرح که با استقبال گسترده اساتید و دانشجویان روبرو شد، اساتید، کلاس های خود را همانند قبل با انسجام و بر اساس روال آموزشی دنبال کرده اند.

علی رغم اقدامات اجرا شده تا به امروز، این دانشگاه همواره نیز سعی در بکارگیری تدابیر بیشتر جهت مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا از طریق بهبود و تسهیل فرایند آموزش مجازی و غیرحضوری برای دانشجویان و اساتید را دارد.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 47810

به "دانشگاه الزهرا در برگزاری امتحانات خاتمه ترم پیشگام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانشگاه الزهرا در برگزاری امتحانات خاتمه ترم پیشگام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید