دورخیز سه داور ایرانی برای قضاوت در المپیک 2020

به گزارش مهسان بلاگ، به گزارش خبرنگاران، کشتی ایران به عنوان یکی از قدرت های اصلی این رشته در جهان و المپیک، همواره نمایندگانی در تیم داوری رویدادهای بزرگ و مهم هم داشته که این بار سه داور ایرانی برای رسیدن به المپیک 2020 توکیو دورخیز کرده اند.

دورخیز سه داور ایرانی برای قضاوت در المپیک 2020

محمد ابراهیم امامی، محمد مصلایی پور و نیما صادقی سه داور درجه S1 کشتی ایران هستند که باید به زودی در مسابقات آزمایشی المپیک 2020 توکیو قضاوت کنند. در حال حاضر این داوران برای قضاوت در المپیک آزمایشی دعوت شده اند اما تست نهایی این داوران در رقابتهای گزینشی قاره ای که فروردین ماه سال آینده در چین برگزار می شود، صورت خواهد گرفت. بر این اساس این سه داور می توانند با قضاوت صحیح در این رویداد قاره ای، مجوز رفتن به المپیک و قضاوت در این رویداد بزرگ را هم کسب کنند.

اما این پایان مراحل تست داوران ایرانی نیست و پس از گزینشی قاره ای در چین هم یک میدان دیگر برای این سه داور ایرانی وجود دارد. بدین ترتیب اگر هر کدام از این داوران نتوانند در مسابقات گزینشی چین به سهمیه حضور در المپیک دست یابند، این فرصت را دارند تا در اردیبهشت ماه سال آینده با حضور در مسابقات گزینشی قاره اروپا در بلغارستان هم شانس خود را محک بزنند.

حضور در رقابتهای گزینشی قاره آسیا در چین برای داوران ایرانی اجباری است، اما در صورت ناکامی از کسب مجوز قضاوت در المپیک، آنها می توانند بصورت اختیاری در رقابتهای گزینشی اروپا در بلغارستان هم حضور یابند و آخرین شانس خود را امتحان کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 آبان 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 18532

به "دورخیز سه داور ایرانی برای قضاوت در المپیک 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورخیز سه داور ایرانی برای قضاوت در المپیک 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید