روسیه: آمریکا عمدا پیمان های راهبردی دنیا را زیرپا می گذارد

به گزارش مهسان بلاگ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه آمریکا عمدا پیمان ها و توافقان راهبردی امنیتی دنیا را زیر پا میگذارد گفت: باید از مقامات کاخ سفید پرسید که چرا خود را مستثنی از سایرین می دانند.

روسیه: آمریکا عمدا پیمان های راهبردی دنیا را زیرپا می گذارد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، ماریا زاخارووا با اشاره به پیمان هایی که امریکا در سه سال گذشته از آن خارج شده است، گفت: آمریکا از پیمان هایی خارج شده است که ثبات استراتژیک و چارچوب قانونی فعالیت ها و اقدامات دولت ها را مشخص می کرد.

وی ادامه داد: اکنون تنها پیمان استارت نو باقی مانده است،گ که اعتبار آن سال آینده به خاتمه می رسد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه اضافه کرد: برای ما هم این پرسش ایجاد شده است که چرا آمریکا دست به چنین کاری می زند، مقامات واشنگتن باید شرح دهند که چرا خود را متمایز از دیگران در انجام قوانین و توافقات بین المللی می دانند.

دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا به تازگی گفت که کشورش به بهانه نقض پیمان آسمان های باز از سوی روسیه، ازاین پیمان خارج می گردد اتفاقی که در سه سال گذشته بارها در مورد توافقات بین المللی دیگر نیز افتاده است و از آن به عنوان سریال خروج آمریکا از پیمان های بین المللی یاد می گردد.

طبق شرایط این پیمان، خروج نهایی آمریکا شش ماه پس از ابلاغ رسمی، صورت خواهد گرفت اما از هم اکنون بسیاری از دیپلمات ها و صاحبنظران روس امتناع واشنگتن از اجرای پیمان آسمان باز را گامی دیگر در جهت فروپاشی سازوکار بین المللی کنترل تسلیحات می دانند هر چند که گام بعدی در این زمینه تمدید نشدن پیمان استارت است که تا به امروز دو بار تمدید شده و اعتبار آن سال آینده میلادی به خاتمه می رسد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: عصر ایران
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 50521

به "روسیه: آمریکا عمدا پیمان های راهبردی دنیا را زیرپا می گذارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: آمریکا عمدا پیمان های راهبردی دنیا را زیرپا می گذارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید