زندانیان غیربومی یزد درصورت درخواست، به محل زندگی خود منتقل می شوند

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس قوه قضائیه گفت:طبق بررسی های اجرا شده، قرار است زندانیان غیربومی که خانواده آنها در استان یزد نیستند و خودشان متقاضی انتقال هستند به محل زندگی خود منتقل شوند.

زندانیان غیربومی یزد درصورت درخواست، به محل زندگی خود منتقل می شوند

به گزارش خبرنگاران، حجت السلام و المسلمینسید ابراهیم رئیسی در سرانجام سفر خود به یزد با حضور در جمع خبرنگاران این استان، بررسی مسائل حقوق و قضایی استان را از جمله مهمترین اهداف سفر خود به یزد عنوان و اظهار کرد: طبق بررسی های اجرا شده، قرار است زندانیان غیربومی که خانواده آنها در استان یزد نیستند و خودشان متقاضی انتقال هستند به محل زندگی خود منتقل شوند.

وی پرداخت 800 میلیارد ریال از محل بودجه قوه قضائیه و منابع استانی برای ساماندهی مسائل حقوقی یزد را یکی از مصوبات شورای عالی قوه قضائیه دانست و اضافه کرد: ساماندهی شرایط پزشکی قانونی در شهرستان های استان یزد در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس قوه قضائیه تدوین راهبرد روشن برای ساماندهی بحث مهاجرت در استان یزد را ضروری مطرح نمود و گفت: آمار مهاجرت تأثیر مستقیم و غیرمستقیم جدی بر مسائل اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی استان و کشور دارد.

این مسئول در ادامه پیشگیری از وقوع جرم را یکی دیگر از مباحث مطرح شده در شورای عالی قوه قضائیه در استان یزد دانست و خاطرنشان کرد: نرخ برخی جرائم در استان یزد قابل بررسی است و باید بیش از پیش نسبت به این مهم برنامه ریزی شود.

وی با بیان این که تشکیل کارگروه ویژه بررسی برخی جرائم، از جمله اقدامات در دستور کار دستگاه قضایی در استان یزد است، گفت: پرونده های معوقه که شاکیان زیاد دارند باید به صورت ویژه دنبال شوند.

رئیس قوه قضائیه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که ایران اسلامی از بهترین امنیت برخوردار است، اعلام کرد: آسیب های اجتماعی چهره استان یزد را بد نشان می دهد.

وی در سرانجام سخنان خود با اشاره به ظرفیت های اقتصادی و فرهنگی استان یزد، گفت: یزد می تواند در بحث اقتصاد گردشگری جایگاه برتر کشوری را کسب کند.

bestcanadatours.com: Best Canada Tours یک سرویس خدماتی جدید و چند منظوره جهت ارائه سرویس تور به کشور کانادا با کیفیت برتر است

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 33523

به "زندانیان غیربومی یزد درصورت درخواست، به محل زندگی خود منتقل می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زندانیان غیربومی یزد درصورت درخواست، به محل زندگی خود منتقل می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید