سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان راه اندازی شد

به گزارش مهسان بلاگ، مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری گفت: سامانه جامع ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت، با هدف مکانیزه کردن تمامی فرآیندهای مربوط به خدمات در این دفاتر، بررسی عملکرد و نظارت مطلوب تر بر آنان به صورت برخط راه اندازی شده است.

سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان راه اندازی شد

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

شهرام حی شاد، با اشاره به اینکه سامانه جامع ارزیابی و رتبه بندی دفاتر پیشخوان خدمات دولت براساس مصوبه 289 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ایجاد شده، گفت: در این سامانه فرآیندهای ثبت خوداظهاری، محاسبه امتیازها، رتبه بندی دفاتر و نمایش آن پیش بینی شده است.

وی فضای دفتر، تعداد پرسنل، مکان استقرار دفتر، میزان رضایتمندی مردم از خدمات براساس نتایج نظرسنجی، سابقه فعالیت دارنده پروانه و غیره را از شاخصهای ارزیابی دفاتر پیشخوان خدمات عنوان کرد و گفت: همچنین دریافت وجوه مازاد بر هزینه خدمات ابلاغی از سوی رگولاتوری، جعل یا مخدوش کردن پرونده و مدارک تامین کنندگان خدمات، تغییر مکان و نشانی دفتر بدون موافقت اداره کل تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مناطق، عدم وجود امکانات لازم برای ارایه خدمات به جانبازان، معلولان و سالمندان و غیره از شاخص های دارای امتیاز منفی است.

مدیرکل دفتر نظارت بر خدمات پستی و دفاتر پیشخوان خدمات رگولاتوری با اشاره به اینکه تمام مراحل ارزیابی و رتبه بندی دفاتر در این سامانه برخط است، گفت: با راه اندازی سامانه ارزیابی، رتبه بندی دفاتر به صورت الکترونیکی اجرا شده و دیگر نیازی به خوداظهاری مکتوب نیست. همچنین از این پس، خدمات دستگاهها براساس رتبه ای که دفاتر در این سامانه کسب می کنند، به آنها واگذار می شود، به همین دلیل، ثبت نام و خوداظهاری در این سامانه برای تمام دفاتر پیشخوان الزامی است.

وی اضافه نمود: نحوه تعامل سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با دفاتر پیشخوان خدمات دولت و بخش عمومی غیر دولتی، از زمان ثبت خوداظهاری برای تعیین رتبه دفتر تا تاییدیه نهایی و اختصاص خدمات براساس رتبه نهایی در این سامانه پیش بینی شده است.

حی شاد با تاکید بر ضرورت خوداظهاری در این سامانه، بیان نمود: ارزیابی تمام دفاتر از تاریخ 15 اردیبهشت سال جاری آغاز شده و دفاتر پیشخوان ظرف مدت یک ماه می توانند به سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس www.cra.ir منوی ﺧﺪﻣﺎت اﻟﮑﺘﺮوﻧﯿک و یا سامانه ارزﯾﺎﺑﯽ و رﺗﺒﻪﺑﻨﺪی دﻓﺎﺗﺮ ﭘﯿﺸﺨﻮان ﺧﺪﻣﺎت دوﻟﺖ، به آدرس www.prsb.cra.ir مراجعه کرده و اطلاعات خود را وارد کنند.

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 47628

به "سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان راه اندازی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ارزیابی دفاتر پیشخوان راه اندازی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید