سرمربی مس رفسنجان: بیشترین لطمه از کرونا را تیم های آماده خوردند

به گزارش مهسان بلاگ، سرمربی تیم فوتبال مس رفسنجان بیشترین ضربه بعد از از سرگیری دوباره رقابت های لیگ دسته اول را برای تیم هایی مانند مس رفسنجان که در شرایط آمانی قرار دارند می داند.

سرمربی مس رفسنجان: بیشترین لطمه از کرونا را تیم های آماده خوردند

محمد ربیعی، سرمربی تیم مس رفسنجان (صدرنشین حال حاضر لیگ دسته اول فوتبال) در گفت وگو با خبرنگاران، درباره شرایط حال حاضر تیم خود گفت: آخرین بازی تیم ما در رقابت های لیگ دسته اول، به تاریخ 9 اسفند بازمی شود که مقابل آلومینیوم اراک انجام شد. بعد از آن بازی به ما اعلام شد که بازی ها از 14 اسفند ادامه خواهد یافت، با توجه به شرایط به وجود آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا، فدراسیون زمان ادامه بازی ها را بار دیگر 28 اسفند و پس از آن 14 فروردین گفت و با نظر به افزایش شیوع بیماری مذکور، این رقابت ها تا خاتمه فروردین به تعویق افتاد. در تمامی این مراحل مس رفسنجان سعی خود را برای برنامه ریزی دقیق انجام داد تا تیم به دلیل تعطیلی مسابقات متحمل ضربه بدی نشود.

او درباره تمرین بازیکنان تیم خود در این ایام افزود: بازیکنان ما بعد از بازی برابر آلومینیوم اراک در سه نوبت (در تاریخ های 13، 21 و 22 اسفند) تمرین کردند و بعد از آن به علت تعطیلی تمامی مراکز ورزشی در سطح کشور، قادر به انجام تمرین تیمی نبودیم. به طوری که از تاریخ آخرین بازی ما تا به امروز (مدت 37 روز) ما تنها پیروز به برگزاری سه تمرین تیمی شده ایم و این شرایط برای ما اصلا مطلوب نیست. از جهت دیگر نیز، با توجه به اینکه ما در این ایام به بازیکنان خود به طور مداوم برنامه برای تمرین در منزل داده ایم اما بازیکنان با این تمرینات به آمادگی جسمانی مطلوب نخواهند رسید. از این نکته نیز نباید غافل شد که در منزل تمرینات محدودی می توان انجام داد و این امر قابل مقایسه با تمرین گروهی و در زمین مسابقه نیست.

سرمربی مس رفسنجان در پاسخ به این سوال که شرایط سلامت بازیکنان این تیم چگونه است گفت: خدا را شاکر هستیم که تمامی بازیکنان مس از ویروس کرونا مصون مانده اند و از این نظر تیم ما ضربه ای نخورده است. آنها در سلامت کامل هستند.

ربیعی در پاسخ به این سوال که بیشترین نگرانی شما در حال حاضر چیست گفت: در ابتدا به دلیل برداشت های مختلف رسانه ها و مردم باید این نکته را متذکر بشوم که هیچ چیز مهم تر از سلامتی مردم، جامعه ورزش و همچنین اعضای تیم مس نیست اما اگر بخواهیم به طور به خصوص درباره فوتبال سخن بگوییم، بیشترین نگرانی و لطمه در این شرایط برای تیم هایی است که در شرایط آرمانی قرار دارند. از طرف دیگر نیز این وقفه و لغو بازی ها به نفع تیم هایی است که از شرایط مطلوبی برخردار نیستند. مانند تیم هایی که به تازگی دچار تغییر در کادر فنی یا بازیکنان خود شده اند. تیم هایی مانند مس رفسنجان، که با مسائل سخت افزاری و تمرینی دست و پنجه نرم می کنند و بازیکنان آنها از سرتاسر کشور هستند، بیشترین و سنگین ترین ضربه ها را متحمل می شوند.

او در ادامه همین موضوع افزود: اما اگر بخواهیم درحالت کلی و درباره ضربات این تعطیلی طولانی مدت به فوتبال صحبت بکنیم، شرایط بوجود آمده در جهان فوتبال یک اتفاق نادر و زمینه ساز چهار مشکل خواهد بود:

اول اینکه بعد از این وقفه و با شروع دوباره بازی ها ، سرمربی ها نمی دانند چه پارامترهایی را در نظر بگیرند چرا که از آمادگی دیگر تیم ها و بازیکنان آنها خبردار نیستند.

دوم اینکه آماده کردن دوباره یک تیم کار بسیار دشواری است و نیازمند زمان است.

در مرتبه سوم باید به امکان مصدومیت ها اشاره کرد. بعد از یک تعطیلی بلند مدت، بازیکنان هر تیم ممکن است دچار مصدومیت ها جدی شوند و این امر ضربه بدی به آن تیم خواهد زد.

چهارمین موضوع هم تمرین زدگی (گاهی اوقات افراط در تمرین و اجرای برنامه های غلط تمرینی باعث خستگی طولانی مدت و در نتیجه افت عملکرد ورزشی یک ورزشکار می شود). احتمال تمرین زدگی بازیکنان در شرایط فعلی بسیار زیاد است.

سرمربی مس رفسنجان همچنین در پاسخ به این سوال که موضع مس رفسنجان در صورت خاتمه این فصل از لیگ دسته اول چیست نیز گفت: بنده بعد از تصمیم گیری فدراسیون درباره ادامه یا خاتمه یافتن لیگ، نظر خود را خواهم گفت چراکه هر سخنی قبل از اعلام رای فدراسیون گفته شود، امکان سوء برداشت از آن وجود دارد.

cicagraphic.ir: مجله گرافیک | همه چیز درباره طراحی بصری و گرافیکی

cruisero.ir: کشتی کروز، نمایندگی کشتی کروز ایران، MSC، تور نوروز، بهار، تابستان، پاییز، زمستان کشتی کروز

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 آذر 1400 بروزرسانی: 2 آذر 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 43286

به "سرمربی مس رفسنجان: بیشترین لطمه از کرونا را تیم های آماده خوردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرمربی مس رفسنجان: بیشترین لطمه از کرونا را تیم های آماده خوردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید