شکست برجام جهت غلط دولت را تغییر نداد

به گزارش مهسان بلاگ، رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: علی رغم اینکه دولت به این جمع بندی رسیده است که برجام شکست خورده و باید به ظرفیت های داخلی کشور برگردد، اما تصمیمات خاص و پررنگی از سوی دولت اتخاذ نشده است.

شکست برجام جهت غلط دولت را تغییر نداد

به گزارش گروه رسانه های مهسان بلاگ، محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در مصاحبه با مهر با بیان اینکه دولت به برجام امید بسته بود و فکر می کرد با امضای برجام، کشور گل و بلبل می شود و همه مسائل حل خواهد شد، گفت: با امضای برجام اتفاق خاصی نیفتاد، به غیر از چهار هواپیمایی که وارد کردند. در حوزه عمومی و تجاری کشور، قرارداد خاصی منعقد نشد و اتفاق خاصی نیفتاد.

نماینده مردم جهرم در مجلس تأکید کرد: انتظار داشتیم که پس از شکست برجام دولت به این نتیجه برسد که در غرب و آن طرف آب خبری نیست و باید با تکیه بر توان تولید داخلی مسائل را حل کرد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان گفت: علیرغم اینکه دولت به این جمع بندی رسیده است که برجام شکست خورده و باید به ظرفیت های داخلی کشور برشود اما تصمیمات خاص و پررنگی از سوی دولت اتخاذ نشده است.

وی در خصوص تحریم های جدید آمریکا در حوزه عمرانی گفت: تحریم های جدید آمریکا تاثیری برای بخش عمرانی کشور نخواهد داشت زیرا ایران در بخش عمران وابستگی خاصی به آمریکا ندارد و توان مهندسی ما هم بسیار بالاست. فقط باید منابع مالی برای پروژه های مان تعریف کنیم. دولت توان تامین منابع مالی را به هر دلیلی ندارد، لذا باید به سمت ظرفیت های بخش خصوصی برویم.

رئیس کمیسیون عمران با بیان اینکه چسبندگی خاصی بین دستگاه های دولتی و پروژه های عمرانی وجود دارد، گفت: دستگاه دولتی از پروژه های عمرانی کَنده نمی شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 26708

به "شکست برجام جهت غلط دولت را تغییر نداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست برجام جهت غلط دولت را تغییر نداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید