قرارداد دبی و جنرال موتورز؛ تاکسی های دبی، خودران می شوند

به گزارش مهسان بلاگ، اولین تاکسی های خودران شرکت کروز 4 سال دیگر فاز آزمایشی خود را در دبی شروع می نمایند، اما استفاده عمومی و بهره برداری قطعی از 4 هزار تاکسی خودران به 9 سال دیگر موکول شده است.

قرارداد دبی و جنرال موتورز؛ تاکسی های دبی، خودران می شوند

دبی (دوبی) میخواهد تا سال 2030 تمام تاکسی هایش را خودران (بدون راننده) کند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی نت، شرکت کروز متعهد شده برای توسعه ناوگان تاکسی های خودران به دبی یاری کند. کروز یکی از شرکت های زیرمجموعه و تحت حمایت جنرال موتورز آمریکاست.

براساس برنامه دولت دبی، قرار است تا سال 2023 میلادی، 25 درصد از کل رفت و آمدها در این شهر، به وسیله وسایل خودران انجام گردد.

مقامات دبی می خواهند در سال 2030 بیش از 4 هزار تاکسی روباتیک یا خودران در شهرشان حرکت و کار کند و این تاکسی ها از محصولات شرکت کروز خواهند بود. کروز نیز اعلام نموده در دبی از خودران اورجین به عنوان مدل آزمایشی و اصلی استفاده خواهد نمود.

براساس این برنامه، دبی اولین منطقه خارج از امریکا خواهد بود که خودروهای خودران کروز در آن استفاده می گردد.

شرکت کروز خودران اوریجین خود را در سال 2019 میلادی رونمایی کرد

شرکت کروز که قرارداد انحصاریش را با مقامات جاده ای و حمل و نقل دبی امضا نموده، اولین تاکسی های خودران دبی را در سال 2023 تست خواهد نمود.

شرایط و جزئیات اقتصادی این قرارداد هنوز منتشر نشده اما ولیعهد دبی آن را اولین قرارداد در این سطح عنوان نموده است.

اولین تاکسی های خودران شرکت کروز 4 سال دیگر فاز آزمایشی خود در دبی را شروع خواهند کرد اما زمان استفاده عمومی از این خودران ها و بهره برداری قطعی از 4 هزار تاکسی خودران به 9 سال دیگر موکول شده است.

خودران های اوریجین شرکت کروز در هر سفر 4 مسافر را جابه جا می نماید

شبکه خبری سی ان بی سی آمریکا نوشت: شیخ حمدان بن محمد ولیعهد دبی در بیانیه مطبوعاتی خود در باره این قرارداد گفت: این قرارداد در راستای برنامه های دبی برای کاهش آلودگی و صرفه جویی در هزینه های حمل و نقل به وسیله خودران ها تا سال 2030 اجرایی خواهد شد.

کروز از خودروهای اصلی خود، اوریجین را به جای شورلت بولت های اصلاح شده و الکتریکی در دبی تست خواهد نمود. این شرکت معمولا در تست های اولیه خودران هایش در آمریکا از شورلت بولت الکتریکی استفاده می نماید.

خودروهای اورجین شرکت کروز موتور ندارند، بسیار بی سر و صدا هستند و انرژی خود را از باتری های ساخته شده شرکت جنرال موتورز می گیرند. سطح خودرانی این وسایل در سطح 4 و با قابلیت به روز شدن در سطح 5 اعلام شده است.

خودرانی سطح 4 دیگر نیاز به حضور راننده در اتومبیل ندارد. رانندگان در این خودران ها به سادگی می توانند اجازه دهند خودرو آنها را به مقصد برساند. در صورت نیاز به تعامل راننده، وسیله نقلیه سطح 4 باید بتواند با خیال راحت کنار جاده بایستد تا راننده را سوار کند.

نمای داخلی خودران اوریجین شرکت کروز

سطح 5 خودرانی، سطح فوق پیشرفته فناوری خودران است. در این سطح به هیچگونه تعامل انسانی نیاز نیست و وسیله نقلیه نیازی به فرمان یا هر نوع تجهیزات هدایتی قدیمی ندارد.

شرکت کروز خودروی اوریجین را در سال 2019 میلادی رونمایی کرد. اوریجین طوری طراحی شده تا به طور همگانی استفاده گردد و در آن هیچ ابزاری برای کنترل خودرو مانند فرمان یا پدال وجود ندارد و می تواند در هر سفر 4 مسافر را جابه جا کند.

منبع: عصر ایران
انتشار: 14 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1400 گردآورنده: mahsanblog.ir شناسه مطلب: 82825

به "قرارداد دبی و جنرال موتورز؛ تاکسی های دبی، خودران می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قرارداد دبی و جنرال موتورز؛ تاکسی های دبی، خودران می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید